Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України.
Супрун розвінчала поширений міф про те, що так звані спинні диски можуть "вилітати", а потім їх можна "поставити" на місце. "Можливо ви чули про "вилітаючий" або "зміщений диск" в хребті. Та чи можуть диски вилітати, а найголовніше, чи можна їх потім поставити на місце? Будова нашого хребта повністю виключає таку можливість", - зазначила глава МОЗ.
За її словами, якщо вам пропонували або пропонують поставити диск на місце, варто бути обачливими, адже діагнозу "вилітаючий диск" не існує.
Супрун додала, що міжхребцеві диски не просто вставлені в хребет, на зразок шайб, вони дуже міцно пов'язані з хребтом, фактично є одним цілим із ним, тому не можуть просто зміститися чи вилетіти в процесі нашої повсякденної активності. Відповідно, їх не можна вставити на місце чи вправити.
"Хоча іноді пацієнти заперечують: "що ж тоді клацнуло в спині, коли мануальний терапевт начебто вправляв мені диск? " Насправді, хрускіт або клацання виробляють міжхребцеві суглоби (а в грудному відділі ще і реберно-хребетні суглоби)" – говоритьУляна. "Тож практикам "вправляння вилетівших дисків" довіряти не варто", - підсумувала глава МОЗ.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...