Джеймс Меттіс: Навіщо глава Пентагону летить у Київ, - політолог

Єдина зустріч, яка запланована у Меттіса – з Порошенком та Полтораком.

Дональд Трамп і Джеймс Меттіс

Джеймс Меттіс – керівник найпотужнішого воєнного міністерства у світі, тому важко уявити, про що він буде говорити в Україні, окрім як про озброєння та військову підтримку, пише політолог Сергій Таран, передають Патріоти України.

Перша особа Пентагону не буде приїжджати у найголовніше свято України, щоб принести погані новини. Тому є шанси на те, що відбудеться дуже серйозна розмова про передачу Україні летального озброєння.

Оскільки у цих зустрічах братиме участь Курт Волкер, зрозуміло, що питання розглядатиметься в ширшому контексті врегулювання україно-російського конфлікту, а не тільки надання зброї. Думаю, розмова торкатиметься багатьох радикальних варіантів посилення тиску на Росію, оскільки Волкер є прихильником саме радикальної лінії – він з оточення Маккейна і завжди дуже критично висловлювався щодо РФ. Тому насправді візит Меттіса дуже своєчасний, потрібний і в принципі загальними словами Білий Дім сам підтвердив, що він їде сюди для того, щоб на ділі засвідчити підтримку Києва.

На сьогодні шанси надання Україні озброєння виглядають дуже високими. Про це свідчить те, що США ні про що так і не домовилися з Путіним, жодних врегулювань нема, Захід висловлює розчарування ним, а люди з оточення Трампа почали виступати за надання Україні летальної зброї. Поки що єдиним, хто сумнівається у цьому, є сам Трамп. Остаточне рішення за ним. Але принаймні ті, хто їде в Україну – виступають за. Пентагон вже підготував план надання Україні зброї. Тому шанси насправді дуже високі.

Звичайно, на це рішення може вплинути сьогоднішня зустріч Волкера з Сурковим у Мінську, але не думаю, що вони про щось принципове домовляться. Якби могли – то вже домовилися. Теоретично може, якщо Росія раптом здаватиме свої позиції, але сумнівно, що це станеться.

Є ще один важливий момент у питанні зброї. В Україні нереалістичні очікування щодо цього. Нібито, якщо американці нададуть нам зброю, то це вже буде суперпосилення України. Насправді, це не зовсім так. Американці надають зброю, щоб утримати баланс. Це будуть незначні перші поставки, для того щоб збалансувати тиск Росії.

США це зроблять не для того, щоб Україна могла отримати потенціал та відвоювати територію, а для того, щоб утримувати баланс і не посилювати агресію Росії.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...