Про це пише Джордж Сорос в своїй статті для Project Syndicate, передають Патріоти України.
Сорос переконаний, що такий стан справ підриває демократію. Він вказує, що Facebook і Google контролюють половину всіх доходів від цифрової реклами. Щоб зберегти своє панування, їм необхідно розширити присутність і збільшити частку уваги користувачів. Таким чином, чим більше уваги користувачі приділяють цим сервісам, тим ціннішими вони стають для компаній. "Компанії стверджують, що вони просто поширюють інформацію. Але той факт, що вони є майже монопольними дистрибуторами, робить їх компаніями громадськими і повинен мати на увазі їх більш жорстке регулювання, спрямоване на збереження конкуренції, інновацій та справедливого і відкритого доступу", - підкреслює Сорос.
Facebook і Google використовують дані, якими керують, прив'язують до цього надані ними послуги і використовують дискримінаційні ціни, що в кінцевому підсумку підриває ефективність ринкової економіки. На думку Сороса, компанії-оператори соцмереж обманюють своїх користувачів, маніпулюючи їхньою увагою, направляючи його на свої комерційні цілі, і свідомо розробляють залежність від наданих ними послуг.
Однак є і більш тривожна перспектива - союз між авторитарними державами та ІТ-монополіями, які володіють величезними масивами даних. На думку Сороса, такі "мезальянси" можуть породити павутину тоталітарного контролю, якого не міг уявити навіть Джордж Оруелл. Він прогнозує, що ці союзи можуть виникнути, перш за все, в Росії і Китаї. Зі свого боку, ІТ-компанії цілком можуть піти на таку співпрацю, щоб отримати доступ до великих і швидкозростаючих ринків.
На думку Сороса, в США регулятори недостатньо сильні, щоб протистояти політичному впливу ІТ-монополій. ЄС краще почувається в цьому питанні, тому що у нього немає власних подібних компаній. "У той час як американські правоохоронні органи в основному фокусуються на монополіях, створених за допомогою поглинань, законодавство ЄС забороняє зловживання монопольною владою незалежно від того, як це досягається. В Європі діють набагато більш жорсткі закони про конфіденційність і захист даних, ніж в Америці", - вказує Сорос.
Він нагадує, що Євросоюзу потрібно сім років, щоб довести до кінця справу проти Google. Але так як ця задача була успішно виконана, процес введення адекватного регулювання діяльності ІТ-монополій значно прискорився. "Це тільки питання часу, коли глобальне домінування американських інтернет-компаній буде порушено", - переконаний фінансист.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...