У місті Мончегорську Мурманської області на початку березня концентрацію діоксиду сірки було перевищено у дев'ять разів, повідомляє "Новая газета" із посиланням на керівника регіонального управління Росприроднагляду, передають Патріоти України.
За інформацією видання, цими днями над містом було видно жовтий туман, а влада оголосила цифру значно пізніше, коли туман уже розсіявся. У "Новой газете" вважають, що влада міста вирішила не говорити про реальну концентрацію діоксиду сірки, щоб уникнути паніки. Дітей, алергіків та астматиків із міста не вивозили.
Перевищення діоксиду сірки у повітрі може призводити до онкологічних і серцево-судинних захворювань, зараження ґрунтів. Як розповів керівник регіонального управління Росприроднагляду Євген Мінгальов, концентрацію небезпечної речовини зафіксовано біля комбінату "Североникель", який належить дочірній компанії "Норникеля" – Кольській гірничо-металургійній компанії. В інших частинах міста концентрацію діоксиду сірки було перевищено у п'ять разів.
На комбінаті "Североникель" виплавляють нікель і мідь, а також виробляють сірчану кислоту. За відсутності вітру і сильного морозу комбінат має знижувати викиди, однак цього не сталося.
Місцеві жителі повідомили, що чиновники місцевої адміністрації радили їм придбати респіратор або газовий протигаз. 7 березня жителі почали скаржитися на першіння в горлі і запах сірки від водопровідної води. За день містяни написали 50 скарг у різні інстанції.
Вміст діоксиду сірки в повітрі скоротився у п'ять разів після того, як комбінат повністю зупинив виплавлення, розповів керівник Росприроднагляду. Відомство порушило адміністративне провадження за фактом викидів, комбінату загрожує штраф до 200 тис. руб. (приблизно $3,4 тис.).
У 2001 році Норвегія і "Норильский никель" уклали угоду, за якою королівство мало надати грант компанії у розмірі €32 млн, а також кредит на суму $30 млн на 10 років від Північного інвестиційного банку для модернізації цехів підприємства, розташованих неподалік від кордону з Норвегією, заради зниження викидів.
У 2009 році "Норильский никель" сповістив норвезьку владу, що не буде виконувати умов угоди щодо поліпшення екологічної ситуації.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...