Екологи б'ють на сполох! - Київ перетвориться в степ, а Дніпро зміліє

Фахівці пояснили, які наслідки для України це може мати.

Дніпро, який і раніше викликав занепокоєння в екологів, може обміліти вдвічі через 50 років і це загрожує катастрофічною нестачею води. Таку заяву зробив голова ГО "Чисте Дніпро" Дмитро Надєєв під час круглого столу в "Укрінформі", передають Патріоти України.

Дмитро Надєєв пояснив, що в останні роки температура повітря у Києві регулярно перевищує норми в середньому на 2 градуси і якщо такий темп зростання буде продовжуватися, то через 10 років температура зросте на 5 градусів, а це неминуче позначиться на водних ресурсах України.

"За 20 років, якщо нічого не робити, степ підійде до Києва. Це означає, що дефіцит води в південних регіонах стане загрозливим для промисловості Запорізької та Січеславської областей, а в Херсонській області буде жорстка посуха. Наше дослідження підтверджує найгірші прогнози: за 50 років Дніпро зміліє вдвічі", - повідомив Надєєв.

Провідний спеціаліст з оцінки впливу господарської діяльності на річках України, професор Віктор Вишневський додав, що зневоднення Дніпра відбувається ще й через те, що в річку скидаються стоки.

"Через хижацьке ставлення людини відбувається зневоднення Дніпра. Приміром, у 2017 році в річку було скинуто близько 2 куб. км стоків, з яких майже половина неочищених або недостатньо очищених", - зазначив професор.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2924 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 12 травень 2024, 6:23

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2024 року у хр...

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...