Екологи б'ють на сполох! - Київ перетвориться в степ, а Дніпро зміліє

Фахівці пояснили, які наслідки для України це може мати.

Дніпро, який і раніше викликав занепокоєння в екологів, може обміліти вдвічі через 50 років і це загрожує катастрофічною нестачею води. Таку заяву зробив голова ГО "Чисте Дніпро" Дмитро Надєєв під час круглого столу в "Укрінформі", передають Патріоти України.

Дмитро Надєєв пояснив, що в останні роки температура повітря у Києві регулярно перевищує норми в середньому на 2 градуси і якщо такий темп зростання буде продовжуватися, то через 10 років температура зросте на 5 градусів, а це неминуче позначиться на водних ресурсах України.

"За 20 років, якщо нічого не робити, степ підійде до Києва. Це означає, що дефіцит води в південних регіонах стане загрозливим для промисловості Запорізької та Січеславської областей, а в Херсонській області буде жорстка посуха. Наше дослідження підтверджує найгірші прогнози: за 50 років Дніпро зміліє вдвічі", - повідомив Надєєв.

Провідний спеціаліст з оцінки впливу господарської діяльності на річках України, професор Віктор Вишневський додав, що зневоднення Дніпра відбувається ще й через те, що в річку скидаються стоки.

"Через хижацьке ставлення людини відбувається зневоднення Дніпра. Приміром, у 2017 році в річку було скинуто близько 2 куб. км стоків, з яких майже половина неочищених або недостатньо очищених", - зазначив професор.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Українські заробітчани у Фінляндії - найчисельніші

субота, 14 грудень 2019, 23:29

За останні два роки українці обійшли естонців за кількістю трудових мігрантів у Фінляндії. У 2018 році понад 1800 українців приїхали на роботу до Фінляндії. Водночас естонців приїхало близько 1200 людей. Крім працівників, про яких знає Імміграційна слу...

Свято наближається: В окупованому Донецьку жаліються на високі ціни у місцевих ресторанах

субота, 14 грудень 2019, 23:15

Донеччанин журиться, що «хтось в Республіці виживає, а хтось дуже непогано веселиться і розважається на вкрадені батьками гроші». Так, один з користувачів пише: «У меня вопрос, рестораны: ПушкинЪ, Claude Monet, Barberry для кого работают, и кто там мож...