Екологи б'ють на сполох! - Київ перетвориться в степ, а Дніпро зміліє

Фахівці пояснили, які наслідки для України це може мати.

Дніпро, який і раніше викликав занепокоєння в екологів, може обміліти вдвічі через 50 років і це загрожує катастрофічною нестачею води. Таку заяву зробив голова ГО "Чисте Дніпро" Дмитро Надєєв під час круглого столу в "Укрінформі", передають Патріоти України.

Дмитро Надєєв пояснив, що в останні роки температура повітря у Києві регулярно перевищує норми в середньому на 2 градуси і якщо такий темп зростання буде продовжуватися, то через 10 років температура зросте на 5 градусів, а це неминуче позначиться на водних ресурсах України.

"За 20 років, якщо нічого не робити, степ підійде до Києва. Це означає, що дефіцит води в південних регіонах стане загрозливим для промисловості Запорізької та Січеславської областей, а в Херсонській області буде жорстка посуха. Наше дослідження підтверджує найгірші прогнози: за 50 років Дніпро зміліє вдвічі", - повідомив Надєєв.

Провідний спеціаліст з оцінки впливу господарської діяльності на річках України, професор Віктор Вишневський додав, що зневоднення Дніпра відбувається ще й через те, що в річку скидаються стоки.

"Через хижацьке ставлення людини відбувається зневоднення Дніпра. Приміром, у 2017 році в річку було скинуто близько 2 куб. км стоків, з яких майже половина неочищених або недостатньо очищених", - зазначив професор.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

В анексованому Криму засуха "вбила" на фермі три десятки корів

субота, 22 лютий 2020, 18:11

Тварини померли від голоду, який спричинила відсутність їжі через осінню посуху. В окупаційному "Державному комітеті ветеринарної медицини Криму" припускають, що те, що трапилося може бути пов'язано з посухою, і, як наслідок, відсутністю корму. "Однією...

Хіти тижня. "Націоналізм піднімає голову в Білорусі через вплив України!": Чашка чаю по-білоруськи викликала гучний скандал у Росії

субота, 22 лютий 2020, 18:00

Житель Білорусі став фігурантом гучного мовного скандалу, який знайшов відгук навіть у Росії. В кафе Мінська Араміас Мірак'ян попросив чашку чаю білоруською мовою, однак продавчиня відмовилася приймати його замовлення "не російською" і пригрозила викли...