Екологи плачуть навзрид: Окупанти вирубують у Криму унікальні заповідні дерева

Вік деяких з них сягає півтори тисячі років.

Росія знищує в окуповану Криму унікальну природу. На півострові вирубують заповідні дерева. Вік деяких з них сягає півтори тисячі років. "Наприклад, бухта Ласпі, урочище Батилиман, де ріс ялівець, суничник дрібноплідний – це реліктові рослини. Ще 100 тисяч років тому ці дерева росли. І вони дійшли до нашого часу", – заявила глава всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, передають Патріоти України.

У Ласпі росте найбільша у Європі популяція ялівцю – 2 тис. дерев. З початку анексії Криму зрубали 800. "Починаючи з 2013 року, ми щорічно моніторимо цю унікальну територію. У червні цього року були фотографії: вирубано десять гектарів цих унікальних дерев. Деяким з них було 1500 років!" – каже фахівець.

У бухті Ласпі зараз забудовують територію. У заповідній території прокладають дорогу.

Кримську біосферу знищують практично по всій території півострова. "Це стосується і наших заповідних територій – Кримський гірничо-лісовий заповідник. Унікальна територія над Ялтою. Зараз там прокладаю дороги. Там дозволили будівництво газопроводу. У 2007 році ми цього не допустили", каже Тимочко.

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...