Екс-командувач НАТО закликав Альянс підвищити протидію Росії, посиливши морські сили на Чорному морі

Саме в цьому регіоні, після закінчення "Захід-2017", Кремль може підняти напругу, гадає адмірал Джеймс Ставрідіс. Адже і наразі росіяни ведуть себе дуже нахабно у Чорномор'ї.

адмірал Джеймс Ставрідіс

Вже на сьогодні російські сили, які діють із окупованого РФ Криму, чинять значний тиск на причорноморські держави НАТО, йдеться в його статті для видання Bloomberg, передають Патріоти України.

Не слід, за словами адмірала Ставрідіса, забувати і про консолідацію впливу РФ над прибережними територіями Сирії, що дає можливість проектувати вплив на Середземномор’я.

В таких умовах він радить збільшити кількість візитів кораблів держав-членів НАТО до портів причорноморських країн – під командуванням британського адмірала знаходяться більше 20 кораблів, які входять до складу Постійної військово-морської групи НАТО.

По-друге, Північноатлантичний альянс має перейти до розробки чітких планів на випадок надзвичайної ситуації в акваторії Чорного моря, які мають бути спрямовані на утримання контролю над морським простором для вільного проектування Альянсом військово-морської могутності.

Окремо США мають активніше використовувати приписані до порту Рота (Іспанія) чотири есмінці власного ВМФ, які мають потенціал протиракетної оборони, для частіших візитів до Чорного моря. Також США повинні активніше заохочувати власні компанії інвестувати у такі країни як Болгарія, Румунія, України, Грузія Туреччина, і не лише в нафтогазову сферу, яка є домінуючою серед інтересів.

Метою таких інвестицій у логістику, кабельні мережі і комунікації має стати як перетворення прибережних країн в окрему спільноту держав, так і подальша економічна інтеграція цих країн з ЄС і США, що має посилювати потенціал м’якої сили останніх в регіоні Чорного моря.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Захарка" вирішив оголосити війну поставкам канадської зброї в Україну

п’ятниця, 15 грудень 2017, 20:19

Ватажок «ДНР» Олександр Захарченко заявив, що «республіка» в змозі забезпечити зброєю понад 3000 партизан, які проживають на підконтрольній Києву території. При цьому він зазначив, що «ДНР» може забезпечити зброєю, причому нібито власного виробництва, ...

Замість бензину - вода: Українці обурені шахрайством відомої мережі АЗС

п’ятниця, 15 грудень 2017, 20:09

У Львові 14 грудня на одній з автозаправок «ОККО» 8 машин заправили розведеним водою пальним. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу мережі «ОККО». Як пояснили в «ОККО», вода в резервуар з паливом Pulls 95 потрапила випадково....