Експерт пояснив захмарні ціни на продукти в окупованому Криму

Експерт припустив, що вся сільгосппродукція, яка реалізується в Криму, виключно завізна, що неминуче позначається на її ціні.
Дорожнеча продуктів харчування в окупованому Криму має об'єктивні причини. Таку думку "Обозревателю" висловив експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, передають Патріоти України.

Він нагадав про те, що до анексії забезпечення півострова здійснювалося з материкової частини України і фактично нічим не відрізнялося від забезпечення будь-якого іншого регіону країни. "70% продукції, яка йшла до Криму, йшла з континентальної України", - повідомив експерт.

"На сьогодні немає можливості доставки продуктів таким чином", - констатував він "Більш того, основна маса сільгоспугідь Криму існувала виключно за рахунок поливного землеробства, яке забезпечувалося Північно-Кримським каналом. Але з 2014 вода по цьому каналу не подається. Тому все сільгоспугіддя, які були в центральній частині, не обслуговуються і припинили випуск сільгосппродукції", - додав Пендзин.

Він нагадав про те, що Крим - "вододефіцітний", тому "все, що стосується поливного землеробства в принципі, там неможливе".

Таким чином, експерт припустив, що вся сільгосппродукція, яка реалізується в Криму, виключно завізна, що неминуче позначається на її ціні. "Одна справа, коли ви везете продукти харчування по континентальній Україні через перешийки, що в принципі нічим не відрізняється від нормальної дороги, і інша справа, коли у вас паром. Тим більше, що паром в Керчі, а Севастополь - на протилежному боці півострова. Тому нічого дивного немає в тому, що продукти в Криму подорожчали - це пояснюється суто логістично", - переконаний Пендзин.

"Якби Крим повернувся назад в Україну, звісно, продукти харчування, які є, суттєво би подешевшали", - заявив він.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...