Таку думку "Обозревателю" висловив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко, передають Патріоти України.
"Ситуація дійсно вибухонебезпечна. Відбувається гра сили - з обох сторін, як з боку Північної Кореї, так і з боку демократичної коаліції", - визнав він.
Разом з тим експерт переконаний в тому, що сторони конфлікту здебільшого використовують його в своїх політичних цілях і навряд чи готові доводити його до повномасштабної війни. На його думку, демонстрація КНДР своєї військової потужності частково адресована внутрішньому споживачеві - громадянам цієї країни. "Йде накопичення негативу, але ймовірність такого конфлікту залишається низькою, оскільки всі розуміють, що конфлікт з ядерною державою може призвести до непоправних наслідків. Ядерна зброя є важливим фактором стримування", - підкреслив Петренко.
"Щодо зовнішнього впливу, то тут все неоднозначно. Ми розуміємо, що за Північною Кореєю може стояти такий гравець як Китай, який також намагається маніпулювати світовим порядком денним і зосереджувати зусилля в азіатському напрямку. Китай намагається займати ізоляціоністську позицію, але ми розуміємо, що він може давати вказівки Північній Кореї, оскільки вона залежна від нього", - припустив експерт.
На його думку, США можуть бути зацікавлені в конфлікті з суто економічних міркувань. "Траєкторія польоту ракети з Північної Кореї проходить через Південну Корею і Японію, і США зацікавлені в тому, щоб продавати зброю цим країнам. Трамп має намір розвивати власну економіку, в тому числі за рахунок продажу озброєння", - переконаний Петренко.
Говорячи про роль Росії в конфлікті, він зауважив: "Не можу стверджувати, що є російський вплив на Північну Корею, хоча у них спільні кордони, і РФ завжди може надати військову допомогу КНДР. Думаю, що Росія в цьому конфлікті буде підтримувати Китай. Тут вона відіграє другорядну роль, якщо взагалі відіграє якусь роль. Але, звісно, ми повинні розуміти, що РФ зацікавлена в появі нових вогнищ екстремізму в світовій політиці, щоб відвернути увагу від власної агресії, перш за все, в Україні".
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...