Експерти розповіли, як відновити здоров'я після свят

Як відновити здоров'я після свят? Таким питанням часто задаються після тривалих вихідних, під час яких багато хто з'їв великі порції салату олів'є, жирного м'яса або випив занадто багато алкоголю.

Часто такий режим харчування протягом декількох днів негативно позначається на стані здоров'я. Яких простих порад варто дотримуватися, щоб відновити здоров'я? З цим питанням Styler звернувся до лікаря, експерту Реанімаційного Пакету Реформ Євгена Гончара, передають Патріоти України.

Почніть ранок зі здорового сніданку

Що робити, якщо ви переїли на свята? Євген Гончар стверджує: найкраще, що можна зробити в цій ситуації – це почати наступний день (а точніше ранок) зі здорового сніданку. "Не варто голодувати, пропускати прийоми їжі і сильно обмежувати себе в калоріях, бо у вас залишиться сильний апетит і буде ризик того, що ви зірветеся на залишки свята", - радить він.

Наступний після переїдання день можна почати з помірних фізичних навантажень замість того, щоб лежати на дивані. "Однак при цьому не варто викладатися на 100%, бо ваш організм об'єктивно не готовий до такого", - додає Гончар.

За його словами, здоровий сніданок повинен містити збалансовану кількість білків, жирів і вуглеводів і нормальну кількість калорій. "Не існує універсального рецепту страви, яку треба їсти зранку. Але це можуть бути, наприклад, каші плюс фрукти і плюс яєчня. Все залежить від культурних уподобань", - пояснює він.

"Прийом ферментних препаратів не позбавить від симптомів переїдання"

Напередодні та під час зимових свят багато хто помічає, як на телебаченні з'являється безліч реклами препаратів, які "полегшують стан при переїданні". З екранів телевізорів повідомляють, що одна-дві таблетки швидко позбавлять від симптомів переїдання, навіть якщо ви з'їли абсолютно все, що було на святковому столі.

Але Євген Гончар нагадує: на такі препарати не варто витрачати грошей. "Прийом ферментних препаратів не допоможе вам позбавитися від симптомів переїдання, тому не варто витрачати на них гроші і тішити себе зайвої надією, поїдаючи черговий кілограм олів'є", - підкреслює він.

При похміллі треба відновити баланс рідини

Що допоможе поліпшити стан здоров'я після прийняття надмірних доз алкоголю? Під час похмілля організм відчуває, зокрема, дефіцит рідини. Тому його потрібно відновити.

"Якщо наступного дня після свята вам погано через похмілля, то в першу чергу вам треба відновити баланс рідини в організмі, так як прийом алкоголю виводить воду з організму. Для цього досить випити будь-який напій, який містить воду. Наприклад, солодкий чай або сік", - говорить Євген Гончар.

Існує думка, що під час похмілля стан полегшує нова доза алкоголю. Експерт спростовує це. За його словами, пити алкоголь знову зовсім не варто. "Не варто приймати нову дозу алкоголю, бо це може тільки відкласти наступ симптомів похмілля", - пояснює він.

Також можна прийняти знеболювальні препарати, такі як ібупрофен або парацетамол. "Але не варто сподіватися, що вам допоможуть різні біологічно активні добавки, сорбенти, глутаргін, бурштинова кислота або "гепатопротектори" - всі ці препарати не мають доведеної ефективності", - підкреслює Євген Гончар.

Не варто дотримуватись "радикальних" дієт

Звичайно, якщо ні в чому собі не відмовляти за новорічним застіллям, ніякої шкоди їжі можна і не відчути. Але навіть якщо після цього немає абсолютно ніякого нездужання, краще після свят харчуватися збалансовано.

Що це означає? Їжа щодня повинна містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів. А також – інших корисних речовин. "У раціоні щодня мають бути і овочі, і фрукти, і м'ясо, і каші. Після свят не варто налягати, як деякі кажуть, лише на фрукти, ігноруючи при цьому інші продукти. Адже організм не може обходитися без інших корисних речовин, яких немає у фруктах, але є в інших продуктах. Тому харчування має бути максимально різноманітним", - радить президент Асоціації дієтологів України, кандидат наук Олег Швець.

За його словами, не варто після свят дотримуватися радикальних дієт. "Багато дієт обіцяють миттєву втрату ваги, але це тільки шкодить здоров'ю. Худнути після свят треба поступово, втрачаючи не більше 2-3% ваги на місяць. Інакше зайва вага швидко повернеться. Це науково доведений факт", - говорить Олег Швець.

"Є, скажімо, популярна безглютенова дієта. Є безліч досліджень, які доводять шкоду цієї дієти тим, хто нормально переносить цю речовину. Адже якщо ваш організм нормально реагує на глютен, то виключати продукти, які його містять, з раціону не варто", - радить дієтолог.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...