Експерти розповіли, що робити, якщо дошкуляють телефонні шахраї

Знайти і покарати такого роду аферистів практично неможливо.

Аферисти все частіше дурять довірливих українців. Деякі намагаються продати дієтичні добавки замість пігулок, але є й інші способи. За деякими даними, в 2017 році зловмисники за допомогою дзвінків і СМС–повідомлень вкрали з рахунків українців понад 275 млн грн, передають Патріоти України з посиланням на Сьогодні.

Телефонних шахраїв, які виманюють реквізити картки по телефону, в Україні стає все більше і найжахливіше, що знайти і покарати такого роду зловмисників практично неможливо.

"На жаль шахраї і колектори використовують одні і ті ж принципи психічного тиску: постійні дзвінки, погрози, розголошення особистих даних особи. Саме по собі психологічний тиск за Кримінальним кодексом не є самостійним складом злочину, але в деяких випадках може бути складовою частиною інших злочинів (наприклад, вимагання)", - пояснює адвокат об'єднання "КФ "ДОМІНАНТА" Олексій Ющенко.

За словами експерта, потерпілий може подати заяву в поліцію, якщо його шантажують, однак правоохоронні органи можуть відмовитися розслідувати таку справу, оскільки є більш серйозні злочини.

Наголошується, що в разі дзвінків з погрозами найкращий варіант - це перестати брати трубку. Можна ігнорувати шахраїв або внести контакт в "чорний список".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...