Пострадянська Естонія перемогла бюрократію і готова ділитися рецептами з українцями. Основна передумова успіху – довіритися електронній системі, котра нівелює людський чинник, а отже і корупцію, йдеться в сюжеті ТСН, передають Патріоти України.
Естонці навіть міністрів в обличчя не знають, бо їх рідко показують по телевізору. Але в разі необхідності можуть легко достукатися до будь-кого з них. І зробити це мають можливість не лише жителі міст, але й у глухій провінції – для українських журналістів навмисне влаштували екскурсію лісовими хащами та болотами, щоб показати, наскільки добре навіть там працює інтернет у форматі 4G. Електронна революція зробила чиновників вимирущим класом – у Талліні в одній будівлі легко розміщуються одразу чотири міністерства: юстиціі, соцполітики, економіки, комунікації. У кабінетах немає навіть натяку на розкіш чи портретів чинних керівників державі, натомість зустрічаються кумедні шаржі та карикатури, аби було весело.
Щомісяця урядовці обробляють 20 млн запитів, але все це відбувається в режимі онлайн дуже швидко, бо система максимально автоматизована. На перспективу того, що невдовзі чиновників узагалі зможуть повноцінно замінити машині, посадовці відповідають, що це навіть добре, бо стимулюватиме їх займатися підприємництвом і приносити користь бюджету держави, а не годуватися з нього. Вже зараз чимало чиновників дозволяють собі не з’являтися на роботі щодня, бо в електронній державі головне – результат, а не відсидіти певну кількість годин у кріслі. "У нас є через інтернет доступ до своїх робочих місць і документів", - мотивують вони свою роботу з дому.
Прагматичні естонці навіть вивели формулу підрахунку кількості чиновників для потреб решти населення. Якщо кількість жителів зростає чи скорочується, разом із нею коливається і штатний розклад владних установ. Тим часом українці продовжують витрачати шалені, з огляду на бюджет Естонії, суми на утримання державного апарату, котрий далеко не завжди здатен захистити інтереси свого донора. Тоді як самої лише статистики кількості чиновників немає, ніби це державна таємниця.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...