Про це у своєму блозі пише експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський, передають Патріоти України.
"Українською науковою спільнотою було опубліковано відкритий лист про суспільну небезпеку використання емфітевзису як інструменту продажу сільгоспземель.
Що фактично відбувається:
1. Договори укладаються більше на 100 і 200 років. При цьому такий договір може бути укладений з іноземцем або іноземною компанією.
2. Селянам за землю дають всю суму єдиним платежем, фактично купляючи її.
3. Оформлюються боргові розписки, попередні договори купівлі-продажу землі, тощо.
4. За такими договорами не сплачуються податки до бюджету.
5. Право на таку землю можна передати під заставу, внести до статутного капіталу компанії, віддати в оренду іншим особам чи продати, фактично без дозволу власника.
На кінець 2016 року у Реєстрі прав було зареєстровано 32.482 договорів емфітевзису. Найбільше договорів емфітевзису за останні 4 роки було укладено у Полтавській (3877), Херсонській (2476) та Кіровоградській (2386) областях. Найменше у Рівненській (12), Волинській (13), Львівській (18) областях.
Експерти прогнозують, що у 2017-2018 році буде укладено близько 80 тис. договорів емфітевзису загальною площею майже 800 тис. га, що, для порівняння, становить площу с/г угідь двох областей України, наприклад, таких як Чернівецька.
Довідково:
Площа с/г земель України 42,7 млн. га (70% площі усієї території країни).
10,4 млн. га с/г земель у державній власності, з яких:
– 4,7 млн га державних с/г земель в оренді (50% земель передані на 49 років);
– 3,2 млн. га – у постійному користуванні державних підприємств, установ;
– 2,5 млн. га у запасі (не надані в оренду або у власність).
Більшість із 4,7 млн. га земель запасу державної власності не інвентаризовані, їх немає в земельному кадастрі і вони розкрадаються: надаються в оренду на 49 років переважно без аукціону, за найнижчою ставкою; надаються безоплатно у власність на підставних осіб по 2 га для ОСГ.
На такі землі не розповсюджується мораторій, зокрема і заборона на зміну цільового призначення. Такі землі оформлюють на підставних осіб, а потім за різними договорами перетікають до рук декількох аграрних магнатів або спекулянтів.
За деякими оцінками в період з 2014-2018 років майже 4 млн. га таких земель були розкрадені за такими схемами. Тому інвентаризацію земель не проводять, адже в державній власності земель залишилось набагато менше."
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...