"Емігранти" першої хвилі: "Хорвати - прадавні українці", - історик про спільні долі наших народів

Хорвати мешкали на всій території нинішньої Західної України і залишили її у V-VI ст.

"Це сталося під час "слов'янської повені". Хорвати вирушили з передгір'я Карпат на Балкани. Тоді чисельність слов'ян стрімко зросла. Вони почали шукати вільніші землі. Відбулося їх переселення з території нинішньої України до Дунаю. "Хорвати" із сарматської мови означає "пастухи" , — каже історик Олександр Палій, передають Патріоти України.

На Балканах хорвати обрали для життя Далмацію. Валюта Хорватії досі називається куна, тобто шкірка куниці. У Києві до запровадження гривні також розраховувалися шкірками куниць і білок.

Джерело: Експрес
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...