«Енергоатом» розриває всі зв'язки з РФ. Запуск першої в Україні ядерної установки в 2020 році посилить українську енергонезалежність і дозволить щорічно акумулювати в бюджеті країни понад 5,5 мільярда гривень, - заявив віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон, передають Патріоти України з посиланням на його прес-службу.
Крім того, за його словами, робота Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива дозволить зберігати цінні енергетичні матеріали, що містяться у відпрацьованому ядерному паливі, для майбутніх новітніх технологій, і буде спрямована на підтримку українського виробництва. Адже всі роботи з проектування, будівництва та експлуатації цього проекту будуть виконуватися українськими організаціями.
«Після завершення контракту на передачу технологій з американською компанією Holtec International виробництво технологічно унікальних контейнерів для зберігання відпрацьованого ядерного палива буде розгорнуто в Україні за стандартами США. А це - нові робочі місця з конкурентоспроможними зарплатами і додаткові надходження до бюджету країни », - сказав чиновник в ході церемонії початку будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива ДП «НАЕК «Енергоатом».
Кістіон додав, що будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива - подія, до якого наша країна йшла довгих десять років.
«На сьогодні в економіці України будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива разом з проектом диверсифікації свіжого ядерного палива є одним з форпостів так званої гібридної війни. Адже у нашого східного сусіда (Росії - ред.) Завжди була присутня думка про те, що ядерна енергетика - це одна з найміцніших ланцюгів, якої Україна назавжди прикута до російських технологій і поставки палива», - зазначив віце-прем'єр.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...