Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, передають Патріоти України.
На даний момент тільки Westinghouse і російська «ТВЕЛ» мають технологію, необхідну для українських атомних електростанцій.
«Тобто за межами України залишиться лише збагачення урану, яке ми здійснювати не можемо, оскільки втратили статус ядерної держави», -сказав він.
Відомо, що до окупації Криму Україна збиралася будувати в Кіровоградській області завод з фабрикації ядерного палива, запозичуючи технологію у «ТВЕЛ», для цього було створено ПрАТ «Завод з виробництва ЯП». У ньому держконцерну «Ядерне паливо» належить 50% + 1 акція.
У 2015 році, як планувалося, мало розпочатися виготовлення ТВЕЛів і ТВЗ. Крім цього виготовляти збиралися цирконієві комплектуючі та комплектуючі з нержавіючої сталі. У 2020 році могли приступити до виробництва паливних порошків і таблеток. На це планували витратити $ 450 млн. З початком російської агресії проект «заморозили».
Частку російського «ТВЕЛ» в українському проекті з будівництва заводу в минулому році готова була купити китайська фірма China Nuclear Energy Industry Corporation. Крім цього, китайці демонстрували готовність повністю оплатити будівництва заводу.
Україна збирається вимагати від «ТВЕЛ» повернути $ 5,2 млн передоплати. Її росіяни отримали за виготовлення обладнання.
Тим часом, в 2017 році російська компанія заявляла, що готова повернутися до реалізації проекту в Україні на колишніх умовах.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...