Про це написала виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України.
На думку Супрун, якщо ви займаєтеся спортом, особливо контактними видами, необхідно звернути увагу, що серед спортсменів значна частина струсів навіть не реєструються і не лікуються, а це 50-80% серед усіх випадків.
“Кожен мозок відрізняється, тому люди переживають струс по-різному. Часто симптоми струсу – це головний біль, запаморочення, проблеми з рівновагою, зміни настрою і поведінки, порушення пам’яті, мислення і сну, а також прояви тривожності і депресії”, – констатує Супрун .
За словами в.о. очільника МОЗ, якщо не лікувати струс мозку, то можуть виникнути більш серйозні проблеми зі здоров’ям, і тільки лікар може вирішити, яка допомога потрібна.
Крім того, Супрун розвінчує міф про те, що після струсу мозку не можна спати, так як це може призвести до коми. “Поки лікарі не стурбовані наявністю більш серйозної черепно-мозкової травми, наприклад, крововиливу в мозок, ніяких проблем, пов’язаних із засипанням відразу після струсу, не зафіксовано. Навпаки, повноцінний відпочинок і сон – ті речі, які допомагають мозку відновитися”, – резюмує Супрун.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...