Підроблена медична продукція зустрічається серед препаратів всіх основних терапевтичних категорій.

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла, як можна відрізнити справжній лікарський засіб від фальсифікату, передають Патріоти України.
«Проблема підробки ліків стосується всіх країн, з будь-яким рівнем доходу, але особливо гостро її відчувають жителі з ослабленими системами охорони здоров'я. Часто люди наражають себе на небезпеку самі - займаючись самолікуванням, замовляють ліки на веб-сайтах, які можуть безкарно і безконтрольно поширювати підробки. Іноді такі препарати дуже складно відрізнити від оригіналу. Але в більшості випадків це можливо», - написала вона в Facebook.
Супрун дала поради, як відрізнити фальшивку від оригінального препарату:
• Уважно розгляньте упаковку - чи є які-небудь ушкодження або помилки в тексті.
• Перевірте, чи збігаються дати виготовлення і закінчення терміну придатності, зазначені на зовнішній упаковці, з датами, які вказані на первинній упаковці. Крім того, ви можете перевірити наявність державної реєстрації препарату в Державному реєстрі лікарських засобів України.
• Оцініть зовнішній вигляд препарату, його цілісність і перевірте, чи має він нехарактерний колір або запах.
• Якщо виникли підозри або з'явилася небажана реакція на прийом препарату - якомога швидше покажіть його лікареві.
• Обов'язково повідомляйте про підозрілу медичної продукції в державні органи - Держлікслужби і Державний експертний центр МОЗ України.
Також глава МОЗ зазначила, що найголовніше - це бути уважним, щоб захиститися від підробок і приймати медичні препарати тільки після консультації з лікарем. «Якщо ви приймаєте ліки згідно з інструкцією, але ніякого ефекту не відчуваєте або самопочуття погіршилося, необхідно терміново повідомити про це лікареві. А коли купуєте медичні препарати, намагайтеся уникати замовлень через інтернет», - написала вона.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...