Fake News: Чим бойовики лякають людей на Донбасі

Запровадження воєнного стану підштовхнуло пропагандистів ОРДЛО до створення нових шедеврів фейкового мистецтва.

На окупованих територіях Донбасу вже пройшла гаряча пора фейкових "виборів", проте штатні пропагандисти ОРДЛО, продовжують методично нагнітати інформаційний фон, реалізуючи нерозтрачений творчий потенціал. Фейки, які Л/ДНР і сепаратистські ЗМІ тиражують про Україну, стають все більш винахідливими, "претендуючи" в майбутньому стати класикою постсюрреалізму. Олії у пропагандистський вогонь підлило і введення воєнного стану в 10 областях України. Найкумедніші страшилки з окупації збирав "Апостроф", передають Патріоти України.

Фюрер на Банковій

Введення парламентом воєнного стану в 10 регіонах країни знатно пройшлося мультибайтовим грейдером по інформаційному ландшафту сепаратистських ЗМІ, потужно переоравши його. Коли президентський указ ще не був проголосований нардепами, бойовики вже почали вивалювати на голови місцевих жителів, які проживають в окупації, традиційні кремлівські страшилки про те, що як тільки парламентарії натиснуть на зелені кнопки, квартири, автомобілі, депозити в банках, рухоме і нерухоме майно громадян, миттєво перейде у власність "нацистів".

Фейковий "глава" прес-служби так званої народної міліції ДНР Даніїл Безсонов навіть спробував замутити революцію на території вільної частини країни.

"Україна зараз в окупації! І тільки ти, громадянин України, можеш зараз зупинити свавілля олігархів і їх господарів із Заходу", - сказав бойовик, мовляв, беріть сокири в руки, і всі - на штурм ВР.

Після того як парламент все ж проголосував, які тільки заголовки не полізли в пропагандистських ЗМІ: "Україна отримала нового фюрера" (до новини, звичайно, додається знамените фото Гітлера разом із Порошенком), "Держпереворот під виглядом воєнного стану", "Порошенко плюнув в обличчя українцям", "У десяти областях України будуть проживати люди без прав і свобод", і самий претензійний "Що нам зробити, щоб запобігти Світовій війні". До речі, як один із рецептів, для запобігання "світовій війні", сепаратистські пропагандисти пропонують Росії нарешті визнати ДНР і ЛНР.

Перехімічили

Але не воєнним станом єдиним. Ймовірно, в прес-службу "народної міліції" ДНР взяли на роботу колишнього хіміка, бо як ще пояснити серію фейків про Україну на хімічну тематику.

Перш за все, терористи заявили, що українське командування готується підірвати не багато не мало - хімпідприємство "Стирол" в окупованій Горлівці. План диверсії, звичайно, розробили "західні куратори", а розрахунок "карателів" геніальний: поки бойовики відвернуть всі сили на ліквідацію наслідків вибуху, ЗСУ швиденько почне просуватися вглиб "республіки". Повернеться Пушилін у Донецьк, а над ДонОДА вже український прапор висить. Виконати псевдодиверсію нібито доручили військовим 72-ї бригади, і вже навіть комплекти хімзахисту роздали, але струнким планам "укрів" і "піндосів" завадив "витік інформації". Пізніше так званий заступник начальника "народної міліції", такий собі Едуард Басурін так і заявив: "Оголошення даних про плановану ЗСУ диверсію на найбільшому на Донбасі хімічному заводі "Стирол" викликало повне сум'яття серед українського військового керівництва". А в "повному сум'ятті", як відомо, диверсій ніхто не планує. Настрій вже не той.

Але! Не пропадати ж комплектам хімзахисту, за них же гроші західних платників податків сплачено. Тоді в ДНР вибухнули новим фейком: ЗСУ не відмовилися від планів провести хіматаку, але влаштують її не на "Стиролі", а поблизу лінії розмежування. Нібито для цих цілей у розташування 72-ї бригади прибули інструктори з Великобританії, які все покажуть і розкажуть: як труїти, кого і скільки. У принципі, після історії з "Новачком", у бритів у цій сфері з'явився хороший досвід. Більш того, у навчальному центрі ВДВ у Житомирі, виявляється навіть були створені макети міст ДНР (з "Донбас-Ареною", парком кованих фігур, териконами, резиденцією Ахметова), на яких "укри" відпрацьовують "тактику наступальних дій на місцевості, зараженій хімічними отруйними речовинами".

Але і тут у "карателів" щось не зрослося. Хто ж очікував, що розвідка ДНР про все здогадається? Після такого конфузу, збентеженим українським генералам у розгубленості довелося відкласти хімічний наступ на невизначений термін.

День, коли горять вогнища бюлетенів

"Міністерство держбезпеки" ДНР рідко видає контент, але якщо вже придумує фейки, то виключно придатні, для справжніх гурманів інформаційної кухні. На цей раз донецькі чекісти прозвітували про запобігання диверсії СБУ, яка могла б зірвати вибори Пушиліна на пост ватажка "республіки".

За версією МДБ ДНР, все почалося з місцевого жителя, якого СБУ вирахувала за IP-адресою: у закритому чаті месенджера українські силовики знайшли користувача, який несхвально висловлювався про вибори в "республіках". А тут ще виявилося, що у баламута є свої люди у фейковій ЦВК ДНР. Завербувавши такий подарунок небес, у пакеті з-під соку СБУ передала диверсанту "електрозапальник і таймер", як називають його в МДБ, а по факту - китайський годинник із відведеними від нього дротиками і балончик із газом для запальнички. Зрозуміло, таких джеймсбондівських штучок на звичайному ринку не купиш. Нібито, за задумом СБУ, баламут мав передати високотехнологічний пристрій свого товариша в ЦВК, а той покласти його в одну з урн з бюлетенями. Коли всі бюлетені звезли б в одне місце для підрахунку голосів, китайський годинник передав би електричний імпульс у балончик із газом, він запалав - і всі галочки і хрестики за Пушиліна згоріли б під три чорти. Довелося б знову включати принтер, друкувати бюлетені... тобто були б не вибори, а суцільне нервування. Та й "міжнародні спостерігачі" із Південної Осетії та ЛНР могли б залишити негативні відгуки.

Благо, МДБ вдалося запобігти диверсії, а, щоб підкріпити свою історію залізобетонними аргументами, донецькі чекісти навіть скликали прес-конференцію, на яку принесли китайський годинник, підпалювали якісь папірці, крутили проводки, тобто повеселилися від душі.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...