Так, у виданнях РФ вийшли новини з заголовками: "Казарми для дітей: західні ЗМІ на власні очі побачили український нацизм", "Сотні тисяч дітей в Україні проходять школу ненависті і війни". У самих же матеріалах говорилося, мовляв дітей в Україні навчають стріляти з помпової рушниці.
За словами директора табору "Лідер" у Пущі Водиці під Києвом Віталія Гранаткіна, до них на годину заїхала іспанська журналістка, після чого описала день у закладі. У матеріалі йдеться про те, що діти нібито проходять спартанську підготовку. Гранаткін уточнив, що військові тренування займають 3-4 години на день."У нас немає помпових рушниць, тільки пневматичні ще радянського виробництва", – розповів він.
Російські ЗМІ також вказують у заголовках "сотні тисяч" дітей, хоча іспанці написали, що в таборі проходять підготовку тисячі молодих українців. Відзначається, що "Лідер" приймає до 200 дітей за зміну, тобто 800-1000 за все літо.
За словами Гранаткіна, у них немає стройової підготовки, а елементи самооборони проходять у форматі майстер-класів. Програми табору ґрунтуються на концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, яку затвердило Міністерство освіти і науки України ще в 2015 році.
Гранаткін звернув увагу в статті на опис вітання – рука, підкинута вгору з відкритою долонею.
"Це цілковитий фейк. Ми негативно ставимося до нацизму і вчимо дітей не робити подібних рухів, а також пояснюємо їх значення. У нас заборонено зігування взагалі", – наголосив він.
Іспанське видання в статтях про війну в Україні замовчує про факт російської агресії та окупації. Більше того, там часто публікуються проросійські матеріали, які використовуються в РФ для пропаганди.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...