Про це пише Miami Herald із посиланням на два джерела, знайомі з ходом розслідування ФБР про втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 році, передають Патріоти України.
Співрозмовники газети відзначили, що слідчі працюють над підтвердженням цієї інформації.
"У (спеціального прокурора США Роберта. - ред.) Мюллера підвищений інтерес до складної фінансової картини Манафорта в тому, чи міг він ухилитися від сплати податків або брати участь у будь-яких схемах відмивання грошей. Полювання за його фінансовими звітами через лабіринт офшорних банківських та бізнес-рахунків стала важливою частиною розслідування", - сказало джерело.
Він додав, що слідство зосередилося навколо можливої допомоги когось із оточення Трампа московським втручанням у вибори.
"З огляду на його прокремлівські зв'язки та близькість до кампанії, Манафорт мав унікальні можливості брати участь у будь-якій змові між кампанією і особами, які діють від імені уряду Росії, щоб допомогти обранню Трампа", - пише Miami Herald.
Якщо Манафорт не надавав у податкову службу щорічні звіт про прибуток за кордоном і закордонні банківські рахунки в Службу внутрішніх доходів, як того вимагає закон, то обсяг отриманих за минулі роки грошей може поставити його під серйозний ризик.
"Якщо виявиться, що він порушив податкове законодавство і закони про розкриття інформації у зв'язку з його іноземним доходом, то він може зіткнутися з істотним терміном тюремного ув'язнення і великими штрафами", - сказала колишній федеральний прокурор Дженніфер Роджерс.
Ця ситуація може змусити Манафорта піти на угоду з Мюллером, відповідно до якої він може отримати пом'якшення покарання в обмін на розголошення того, з якими російськими чиновниками він і інші помічники Трампа контактували в 2016 році.
Газета нагадує, що з 2004 по 2015 рік Манафорт співпрацював з четвертим президентом України Віктором Януковичем, а також наближеним до президента РФ Володимира Путіна олігархом Олегом Дерипаскою.
"За словами Associated Press, у Манафорта був укладений контракт на 10 мільйонів доларів на рік, щоб надати Дерипасці ділові і політичні консультації. Він був підписаний у 2006 році і тривав кілька років", - зазначають журналісти.
Крім того, у нього були ділові відносини з українськими олігархами, зокрема Дмитром Фірташем.
"Велика частина платежів Манафорту не зобов'язана бути і не була розкрита громадськості. Однак в цьому році відповідно до закону Сполучених Штатів про реєстрацію іноземних агентів, він подав декларацію про проведену ним із 2012 по 2014 рік в Україні і Вашингтоні для Партії регіонів лобістську та консультаційну роботу. З'ясувалося, що тоді його фірма отримала 17 мільйонів доларів", - йдеться в статті.
Як повідомляв "Обозреватель", за даними американських ЗМІ, Манафорт під час правління Януковича таємно лобіював у Вашингтоні інтереси Партії регіонів.
Газета New York Times писала, що Манафорт міг отримати від Януковича і Партії регіонів $12,7 млн.
За інформацією нардепа Сергія Лещенка, Янукович оплачував послуги Манафорта, використовуючи офшорні юрисдикції і банки з сумнівною репутацією.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...