Здібності предстоятеля Православної церкви митрополита Епіфанія давали йому змогу бути орієнтиром для архієреїв Української православної церкви Київського патріархату у разі, якби не було об'єднавчого собору. Про це патріарх Філарет заявив в ефірі "Радіо Свобода", передають Патріоти України.
"Молодість для мене не мала ніякого значення. Я бачив постать, його здібності, які дозволяють йому бути предстоятелем. Бо я бачив це на прикладі академії. Київська академія – одна зі всіх духовних навчальних закладів, визнана державою. Інші духовні навчальні заклади і Московського патріархату, і наші не визнані. А академія, якою він керував, визнана. Це свідчить про те, що вміє, може", – сказав він.
За словами патріарха, "може керувати, і не тільки академією".
"Тепер взяти єпархію [Епіфанія]. Єпархія найбільша в Київському патріархаті – біля 500 парафій. Правда, він уже й отримав її великою, але розбудовував. І скарг ніяких не було ні від парафій, ні від духовенства. Це теж говорить про багато що. І тому я його мав на увазі, навіть якщо не було б цього об’єднавчого собору, я на майбутнє Київським патріархатом теж радив би архієреям мати орієнтир на нього", – зазначив Філарет.
39-річний Епіфаній входить в оточення Філарета. Із 2010 року є ректором Київської православної богословської академії. У червні 2013-го став митрополитом і патріаршим намісником (наступником патріарха Філарета у разі його смерті).
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...