Філарет розповів про предстоятеля Православної церкви України

У предстоятеля єдиної Православної церкви України митрополита Епіфанія, незважаючи на молодість, є здібності, які він продемонстрував на посаді керівника Київської православної богословської академії, зазначив патріарх Філарет.

Здібності предстоятеля Православної церкви митрополита Епіфанія давали йому змогу бути орієнтиром для архієреїв Української православної церкви Київського патріархату у разі, якби не було об'єднавчого собору. Про це патріарх Філарет заявив в ефірі "Радіо Свобода", передають Патріоти України.

"Молодість для мене не мала ніякого значення. Я бачив постать, його здібності, які дозволяють йому бути предстоятелем. Бо я бачив це на прикладі академії. Київська академія – одна зі всіх духовних навчальних закладів, визнана державою. Інші духовні навчальні заклади і Московського патріархату, і наші не визнані. А академія, якою він керував, визнана. Це свідчить про те, що вміє, може", – сказав він.

За словами патріарха, "може керувати, і не тільки академією".

"Тепер взяти єпархію [Епіфанія]. Єпархія найбільша в Київському патріархаті – біля 500 парафій. Правда, він уже й отримав її великою, але розбудовував. І скарг ніяких не було ні від парафій, ні від духовенства. Це теж говорить про багато що. І тому я його мав на увазі, навіть якщо не було б цього об’єднавчого собору, я на майбутнє Київським патріархатом теж радив би архієреям мати орієнтир на нього", – зазначив Філарет.

39-річний Епіфаній входить в оточення Філарета. Із 2010 року є ректором Київської православної богословської академії. У червні 2013-го став митрополитом і патріаршим намісником (наступником патріарха Філарета у разі його смерті).

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...