Про це на своїй сторінці у Facebook написав головний редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов, передають Патріоти України.
“Генеральний штаб нарешті ухвалив рішення внести в список потреб української армії 800 сучасних протитанкових ракетних комплексів типу “Стугна” і “Корсар”, кілька тисяч керованих ракет, причому як з кумулятивною бойовою частиною для ураження бронетехніки, так і з осколково-фугасною бойовою частиною для ураження укриттів і вогневих точок противника. Принципово важливі поставки легких і мобільних “Корсарів”, які різко підвищують ударні можливості піхотних підрозділів у бою”, – розповів він.
За його даними, також до потреб внесено 500 безпілотних літальних апаратів. За словами Бутусова, це рішення тепер дозволить внести в програму переозброєння закупівлі цих видів бойової техніки. “Раніше масові закупівлі ПТРК і БПЛА були неможливі, оскільки Генштаб вважав пріоритетом закупівлі інших видів зброї, ігноруючи реальні потреби армії під час локальної війни. Але тепер бюджет МО збільшений до рекордних для України цифр – 3,2 мільярда доларів, і нарешті частина цих коштів піде на закупівлю гостро дефіцитних систем озброєння. Чому це важливо? На четвертому році війни на передовій і раніше були поодинокі зразки нового озброєння, перш за все помітно критичне відставання саме в обладнанні дронами і керованими ракетами. Досі більшу частину бойових завдань з розвідки на фронті виконують волонтерські дрони”, – пояснив журналіст.
“Незабутня сталася історія на параді в День Незалежності, коли президент України присвоїв звання Героя України лейтенанту Василю Тарасюку з 72-ї бригади, який в 2017-му році провів бій з ворожим танком під Авдіївкою на дистанції 400 метрів за допомогою давно застарілого гранатомета СПГ -9 – як виявилося, ніяких сучасних протитанкових засобів у роти Тарасюка не було взагалі. Офіцер отримав в цьому самогубному поєдинку серйозну контузію в результаті близького розриву снаряда, заслужену нагороду, і в кінці 2017-го звільнився зі збройних сил за станом здоров’я, проходить лікування. Ось як відбувався бій. Однак внесення в потреби ЗСУ великої партії сучасних ПТРК і БПЛА означає, що зняті всі перешкоди і найближчим часом цю зброю буде включено в Держоборонзамовлення, і протягом двох-трьох років буде поставлено у війська. Замовлення щодо ПТРК стане рекордним для одного з провідних вітчизняних підприємств КБ “Луч”. Хто отримає замовлення з БПЛА, поки не ясно. Дрони потрібні різних типів, подивимося, хто виграє на конкурсах, і що саме надійде у війська”, – додав Бутусов.
“У будь-якому випадку, 800 ПТРК означає повне переобладнання всіх наших бойових частин, підготовку великї кількості операторів. 500 дронів – це нижче потреб армії, безпілотники потрібні в набагато більшій кількості, причому як у розвідувальних, так і в ударних варіантах. Але 500 дронів – це новий якісний рівень для армії. Зрозуміло, якщо для цих комплексів вдасться підготувати і зберегти в армії достатню кількість розрахунків. Що ж, будемо сподіватися, що після збільшення потреб армії, не відбудеться затримок із закупівлею техніки і постачанням у війська. Масове оснащення військ на передовій сучасними засобами розвідки і ПТРК дозволило б завдавати на порядок більших збитків російським найманцям в умовах “перемир’я”, – резюмував журналіст.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...