Геннадій Москаль критикує український закон про освіту і ображається, що волонтери не їдуть навчати угорців української мови, бо у держави нема коштів

Чи не забагато чиновники вимагають жертовності від українців? Не тільки одягати, годувати злиденну армію на фронті у 14-15 роках, ще й знаходити час та кошти для "лікбезу" нацменшин. Бери сам абетку та йди у народ...

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль продовжує критикувати новий український закон про освіту, а саме його статтю про мову навчання. За його словами, українські патріоти, які звинувачують національні меншини Закарпаття, в першу чергу угорську, в сепаратизмі й небажанні вчити українську мову, краще б замість цього зголосилися добровольцями викладати українську – за нинішніх умов, коли держава не має достатніх коштів, щоб забезпечити повноцінне вивчення державної мови, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

Геннадій Москаль далі вважає, що новий закон України про освіту не відповідає Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, яку Україна ратифікувала в 2003 році, законові «Про національні меншини в Україні» та міжнародним договорам, укладеним Україною із сусідніми країнами.

Голова Закарпатської ОДА запевняє, що ніякого реального сепаратизму в багатонаціональній і мультикультурній області не існує, і «Закарпаття ніхто абсолютно не втратить». Як сказав Геннадій Москаль в інтерв’ю телеканалові «Настоящее время», що є спільним проектом Радіо Свобода у співпраці з «Голосом Америки», наприкінці січня, Україна нині через нестачу бюджетних коштів не має можливості збільшити обсяг викладання державною українською мовою у школах національних меншин. На його думку, за викладання української в таких школах мали б узятися на волонтерських засадах українські патріоти, які нині тільки критикують сучасне становище.

«Ви знаєте, мене дуже дивує велика кількість усяких націонал-патріотів, політологів, угрофобів та інших, які ходять з екрана на екран і розповідають про те, як тут пропадають угорські села, бо вони не можуть розмовляти українською мовою. Скажіть мені, чому жителі Америки, Великобританії, Австралії, Нової Зеландії беруть влітку відпустку і за свої гроші приїжджають в Україну і вчать українців англійської мови? І хоч би один, коли розпочався цей угрофобський процес в Україні, я не бачив жодного з цих наших усіх великих політичних, громадських і націонал-патріотів, який би прийшов… Я розмовляв із директорами угорськомовних шкіл: ось якщо приїдуть волонтери, вони кажуть, та ви що, ми будемо їх зустрічати і розселимо, і будемо годувати, і, будь ласка, будемо відпускати дітей в суботу, в неділю, нехай вони на факультативах вивчають українську мову. Звичайно, один вчитель української мови на всю угорську школу – це ніщо. Міністерство освіти на наші неодноразові прохання збільшити кількість викладання українською мовою відповідало одним: це приведе до збільшення кількості вчителів і, відповідно, до збільшення витрат із заробітної плати, а сьогодні дефіцит грошей», – сказав керівник Закарпаття.

«Збільшіть кількість вчителів, збільшіть кількість годин викладання, присилайте волонтерів, присилайте на практику сюди студентів, які вчаться в інституті Драгоманова, в університеті Тараса Григоровича Шевченка, Львівський державний університет. Нехай приїжджають на практику, і через рік, не знаю, угорці будуть розмовляти українською краще… Але ж ніхто не приїжджає. І нікого не присилають. Ось питання. Як вирішити цю проблему? Навчити потрібно. Тут же не треба вкладати якісь кошти. Люди проводять практику, волонтерство. Де наші волонтери?» – каже Геннадій Москаль.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...