За словами фахівців, з підвищенням температури повітря буде зростати і активність їх підопічних. А поки нічні морози і рідкісні сонячні дні стримують ведмедів від тривалих прогулянок - на свіже повітря ведмеді виходять буквально на кілька хвилин, а потім знову повертаються до "барлогів".
Відзначимо, що проспали ведмеді трохи більше двох місяців, адже заснули міцно тільки з настанням сильних морозів - в середині січня.
Пробудження від зимового сну для ведмедів супроводжується певними фізіологічними процесами: виходить так звана пробка або втулка - твердий вміст кишечника, який накопичувався всередині організму з початку сплячки. У цей період ведмедям не рекомендується "важка" жирна їжа, так як в природі після сплячки ведмеді ще довго постують.
У природі саме навесні ведмеді найсильніше худнуть, так як півтора-два місяці їм практично нічим харчуватися. Хіба, пощастить знайти під снігом тушу мертвої тварини або недоїдки від "бенкету" інших хижаків. Тільки в травні, коли рясно розростається рослинність і з'являється багато дрібних тварин (від мурах до мишей) закінчується період "посту".
"З огляду на всі ці особливості, в зоопарку після пробудження від сну ведмедям пропонують більше овочів і фруктів. У раціон входять яблука та морква. Поступово порції збільшують і роблять більш різноманітними, додаючи м'ясо і рибу", - зазначає Жанна Сивуха.
Нагадаємо, в харківському зоопарку утримується зараз шість бурих ведмедів, три - гімалайських і ще один - білий.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...