"Гіперболоїд інженера Путіна": Новітня зброя російського царя посіла почесне місце у десятці найбезглуздішого озброєння людства (фото)

1 березня президент Росії Володимир Путін вирішив переплюнути знамениту «кузькіну мать» Микити Хрущова і налякати Захід новою надзброєю.

Поки військові експерти сміються з епічних проектів Путіна, НВ вирішило згадати найдивніші види озброєння в історії, передають Патріоти України.

Виступаючи перед Федеральними зборами, Володимир Путін оголосив про випробування нових міжконтинентальних ракет. Президент анонсував крилату ракету з ядерною установкою. За словами Путіна, нове озброєння невразливе для будь-якої наявної системи ППО, має непередбачувану траєкторію, і практично не обмежене в дальності польоту.

«Нас ніхто не слухав, послухайте зараз. Покажіть відео» – після цих слів чинного головнокомандувача військ РФ продемонстрували анімаційний ролик із запуском ракети, якої «ні в кого поки що немає».

На відміну від заяв, графіка цього відео була, м'яко кажучи, не визначною: мультяшна ракета маневрувала гірськими ландшафтами, попри закони фізики, як у відеоіграх 20-річної давності.

Непрямим текстом спадкоємець Хрущова знову пригрозив Америці «кузькіною матір’ю» – на відео ракета полетіла за океан, явно не в пошуках капітана Гранта на берегах Патагонії (схоже, що ракета приземлилася на курорті Мар-а-Лаго, де розташована резиденція Дональда Трампа).

У США сприйняли заяви Путіна як ескалацію конфлікту між країнами і провокацію холодної війни. Крім цього, розвідці США не було відомо про тестові запуски російської ракети. Якщо Володимир Путін не блефує, Пентагону доведеться збільшити бюджет повітряної оборони та армії в цілому, який і без того стрімко зростає, щоб протистояти надновим секретним розробкам міністерства оборони Росії.

Російський військовий експерт Олександр Гольц також скептично висловився щодо нової зброї своєї країни, назвавши її «мілітаристською фантастикою» і «гіперболоїдом інженера Путіна».

У зв'язку з цим НВ вирішило створити добірку найбожевільнішої зброї, що коли-небудь існувала в історії.

Авіаносець з льоду

Ідея побудувати авіаносець з льоду належала студенту Кембриджа Джеффрі Пайку. За легендою, молодий винахідник придумав свій корабель, перебуваючи на лікуванні в психіатричній лікарні.

Проте, командувачі ВМФ Великобританії зацікавилися непотоплюваним авіаносцем, який міг би захистити британський флот в Атлантиці. Проект отримав назву Авакум. Відразу ж визначили, що лід не підходить для будівельного матеріалу – він занадто важкий і швидко тане.

Його замінили на «пайкерит» – матеріал, що являє собою суміш з води і деревної тирси, які заморожувалися в єдиний блок. Стіни корабля повинні були становити в ширину більше 12 метрів, і планувалося, що судно буде вміщати близько 200 літаків. Але через низку причин у 1943-му році відпала потреба в будівництві феноменального «ковчега».

Гармата-моторолер

Французи люблять цей двоколісний транспорт настільки, що придумали встановити на ньому 75-міліметрову артилерійську гармату. Знаменитий італійський мопед Vespa, що досягає швидкості майже в 70 км/год, використовувався французькими військовими в Алжирі та Індокитаї.

Але через непрактичність цієї зброї – відсутність броні, складність перезарядки, прицілювання і використання в умовах бездоріжжя – цю ідею незабаром закинули.

Бетонні танки

Бетонувати танки зважилися одночасно і радянська і американська армія. Існують приклади оснащення залізобетонною сумішшю лобової частині Шермана і Т-34. Така броня дійсно виявилася міцнішою за традиційну, та й ремонтувати її легше. Єдина проблема, яка принесла проекту смерть, – довгий період затвердіння і сушіння залізобетонних корпусів. Чекати потрібно було більше місяця, а за такий час деякі країни вигравали всю війну.

Літаючий авіаносець

Ця ідея розвивалася в 30-х роках минулого століття. Злітною смугою для літаків у повітрі повинна була стати поверхня дирижабля. Але після відомої катастрофи Гіндебурга цей проект призупинили.

Створені незабаром літаки-дозаправники, остаточно зруйнували ідею літаючого авіаносця і повністю перенесли його в сферу наукової фантастики.

Бомби-кажани

Американський проект припускав використання біологічної здатності кажанів. При низьких температурах ці тварини впадають у сплячку, що дозволяло прикріплювати до них невеликий вибуховий заряд і скидати на територію противника в спеціальних контейнерах. Проект був схвалений ВПС США і планувався до використання в бомбардуванні Японії. Під час випробування незвичайної зброї, кілька мишей з бомбами раптово вийшли зі сплячки і сховалися в дерев'яні ангари американської бази. Ефективність проекту підтвердилася – будівлі згоріли, але через завершення війни, зброя так і не завдала шкоди супротивнику.

Джип-вертоліт

На початку сорокових років британські військові вирішили створити літаючий позашляховик, перевагами якого, за їх задумом, були простота, низька вартість виробництва і можливість експлуатувати техніку там, де звичайні вертольоти не можуть приземлитися.

Після низки невдалих спроб і десятків розбитих машин, літаючий джип вдалося розігнати до 105 км/год і відірвати його від землі більше ніж на 120 м. Не дивлячись на успішну посадку, це було останнє випробування вертольота-візка Rotabuggy.

Кулемети з кривим стволом

Ідея кривоствольної зброї з'явилася ще в кінці XIX століття, як спосіб безпечної стрільби з укриття. Зацікавлені в збереженні своїх солдатів, цю технологію використовували військові Німеччині на початку XX-го століття. Пізніше, для точнішої стрільби і гарантованого ураження, фінська армія удосконалила цю зброю, встановивши на гвинтівку Мосіна перископ.

Після Другої світової війни в світі використовували спеціальні криві насадки для зброї, в той час як армія СРСР викривляла дуло автоматів вже на етапі виробництва. Незабаром ця ідея канула в Лету через створення нових технологій безпечної стрільби з укриттів.

Протитанкові собаки

Виявляється, не тільки американці використовували тварин як засіб озброєння. На війні всі засоби гідні – під час Другої світової червоноармійці вирішили видресирувати собак-смертників для знищення фашистських танків. Чотириногих друзів оснащували вибухівкою, не годували кілька днів, і привчали знаходити їжу з нижнього люка танка. Однак, такий спосіб не прижився, оскільки велика частина собак, як і уу випадку з кажанами, поверталися на свою базу і завдавали шкоди своїм творцям.

Круглі кораблі

Попівки – оборонні броненосці царської Росії кінця XIX століття. Ініціатива створення незвичайного корабля належала адміралу Попову.

Рішення прийшло після поразки в Кримській війні, коли Чорноморський флот був обмежений Паризьким мирним договором і не міг створювати військові кораблі з великою водотоннажністю. Один корабель – «Новоград» – був побудований в Санкт-Петербурзі, а інший – «Київ» – у Миколаєві. Не зважаючи на те, що кораблі мали дозволену водотоннажність і при цьому могли перевозити значні знаряддя і потужне бронювання, – цей проект часто зазнавав критики. Незабаром, з розвитком технологій суднобудування і зміною зовнішньополітичної ситуації, від ідеї круглих кораблів відмовилися.

Танк-штопор

Оснастити танк великими буровими установками замість традиційних гусениць придумали радянські розробники. За задумом, таке озброєння повинно було проникати у важкодоступні місця, куди звичайні не здатні заїхати. Але, як виявилося, керувати такою машиною було надзвичайно складно, і проект також згорнули.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...