Глобальне потепління: Чого чекати українцям

Глобальне потепління призведе до збільшення в Україні «тропічних ночей», коли температура повітря не опускається нижче 20 градусів протягом усієї доби, а також посух і злив, що пошкоджуватимуть врожаї.

Про це в інтерв’ю «Главкому» розповіла Світлана Краковська, кліматолог, старший науковий співробітник Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України, член Міжурядової групи експертів зі змін клімату (IPCC), кандидат фізико-математичних наук, передають Патріоти України.

«Перш за все, нас чекають явища, пов’язані з ростом температури, зокрема «хвилі тепла», коли температура впродовж тривалого періоду не опускається нижче від 20 градусів за Цельсієм навіть вночі. Це не що інше, як «тропічні ночі». Наш організм таке теплове навантаження погано переносить, ми не адаптовані до цього. І це погано не тільки для людини, а й для рослин і тварин. Кількість таких днів, тобто ночей, уже більша, ніж раніше. Надалі їх буде все більше», - сказала вона.

Крім того, розповіла кліматолог, українців очікує і збільшення посух та злив, що не компенсуватимуть дефіцит вологи, а скоріше змиватимуть врожаї, і навіть смерчів.

«Не так давно на півночі Чернігівської області пройшов смерч, і це зовсім нетипово для такої широти, але вочевидь такі явища частішатимуть», - зауважила вона.

Краковська також зазначила, що виконання державами Паризької кліматичної угоди, яку вже ратифікували близько сотні країн (а підписали 200), не зможе враз припинити глобального потепління.

«Навіть якщо ми припинимо зараз будь-які викиди, перейдемо на відновлювані джерела енергії, то температура все одно зростатиме через те, що океани значно потеплішали і як великі акумулятори тепла будуть ще довго його віддавати. Одним із пунктів Паризької угоди є пункт про необхідність утримання росту температури до кінця цього сторіччя у межах двох градусів до доіндустріального рівня, за який прийнято період 1881-1900. На даний момент ми уже перевищили 1 градус. За рік буде оприлюднено офіційний звіт науковців IPCC про заходи, які треба застосувати, щоб досягти цієї мети. До речі, я є одним з редакторів цього звіту. Чотири наші науковці беруть участь у підготовці іншого документу - методології обліку викидів парникових газів. Таким чином Україна долучається до світової спільноти дослідників клімату», - повідомила вчена.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...