За його словами, на те є об'єктивні причини, починаючи від ефекту санкцій США, до падіння ціни на нафту і, звичайно ж, вибори президента Росії.
"До свого нового терміну Володимир Путін хотів би прийти в ролі президента-стабілізатора. А без хоча б часткового поліпшення відносин зі світом йому це зробити не вдасться", - вважає Портников.
Тому головне, про що сьогодні думають у Кремлі, продовжив журналіст, це про те, як піти з Донбасу і не втратити обличчя.
"Не випадково заява Лаврова про неможливість вирішити конфлікт на Донбасі військовою силою збіглося з посиленням прикордонного режиму на ділянці російсько-українського кордону, яка перебуває під контролем окупантів. Найманців готують до думки про те, що їм доведеться повертатися під контроль Києва і "просто так" прийти на територію Росії не вдасться - як і у випадку з Афганістаном після відходу радянських військ, пустять тільки перевірених, хто ретельно співпрацював зі спецслужбами і хто готовий продовжити цю співпрацю. А ще недавно ніякого реального кордону на окупованій території фактично не було, Донбас був ніби продовженням Росії. Так ось тепер цього більше не буде", - наголошує Портников.
На думку політолога, якщо на Донбасі перестануть стріляти, сенсу тоді не буде в так званих народних республіках.
"Всі ці "республіки" вигадані з однією-єдиною метою - вбивати українців. Якщо в Кремлі вирішать, що обстрілу покладено край, війни не буде і грошей на Донбас - теж, "народні республіки" просто розсиплються, ніби їх ніколи і не було. І не потрібно думати, що в Москві цього не розуміють. Саме тому не поспішають припиняти стріляти. Саме тому не поспішають йти - тому що ще поки не придумали, як пояснити цю капітуляцію росіянам, як сказати, що Донбас - це більше не "руській мір", і тим його жителям, які "мріяли" жити в Росії, буде і в Україні добре. Але як тільки придумають - підуть", - упевнений Портников.
При цьому він вказує, що це, звичайно, не означає, що Путін залишить Україну в спокої.
"По-перше, до відходу з Криму російський президент поки не готовий - окупація півострова стала наріжним каменем всієї його політичної кар'єри і необхідні роки інтенсивного міжнародного тиску, щоб змусити Росію піти з півострова. Путін може думати, що після відходу з Донбасу його залишать у спокої, але він помиляється. Донбас стане показником того, що Захід все робить правильно, що Росію можна і потрібно дотискати - і вона піде звідусіль", - пише журналіст.
По-друге, впевнений Портников, Кремль продовжуватиме займатися дестабілізацією ситуації в Україні.
"Для Путіна критично важливо довести, що Україна не може відбутися як держава. І чим менше буде військового тиску, тим більше - диверсійного. Москва буде активно працювати з українськими опозиційними політиками та імітаційною частиною громадянського суспільства. Фінансувати медіа, сприяти поширенню пригноблених настроїв серед українціа ризикну зауважити - спостерігаючи за суспільними настроями - що на полі пропаганди і диверсій Путіну набагато простіше перемогти, ніж на полі військових дій. Тому не варто думати, що з відходом окупантів з Донбасу боротьба за майбутнє Української держави завершиться. Насправді Лавров просто визнав, що за допомогою війни України не позбутися. Значить, Кремль буде діяти інакше", - резюмував Портников.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...