Гордість жителів РФ за свою країну пов'язана з її минулим, а сором — із сьогоденням. Опитування проводили у листопаді-грудні 2018 року.
"З думкою про свій народ у росіян пов'язана перш за все історія і минуле (53% у порівнянні з 37% в середині 2015 року), територія країни (35% проти 44%) і місце народження (33% проти 41%)", — повідомляє видання.
Зазначається, що події, з якими у росіян пов'язано почуття гордості за свою країну, відходять у минуле. На перемогу у Другій світовій війні вказали 87% респондентів, провідною роллю країни в освоєнні космосу пишаються 50% опитаних, анексією Криму — 45%.
Звернення до минулого відбувається тоді, коли приводів для гордості в сьогоденні недостатньо, зазначає соціолог Карина Піпія.
"За "вічну бідність і негаразди" Росії відчувають сором 61% (у 2015 році — 56%) опитаних. Аналогічні почуття стосовно розпаду СРСР висловили 45% (28%). Грубої моралі, хамства і неповаги один до одного соромляться 37% (31%) респондентів, а приходу Путіна до влади — 9% (проти 1% на три роки раніше)", — підсумувало видання.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...