Гордість жителів РФ за свою країну пов'язана з її минулим, а сором — із сьогоденням. Опитування проводили у листопаді-грудні 2018 року.
"З думкою про свій народ у росіян пов'язана перш за все історія і минуле (53% у порівнянні з 37% в середині 2015 року), територія країни (35% проти 44%) і місце народження (33% проти 41%)", — повідомляє видання.
Зазначається, що події, з якими у росіян пов'язано почуття гордості за свою країну, відходять у минуле. На перемогу у Другій світовій війні вказали 87% респондентів, провідною роллю країни в освоєнні космосу пишаються 50% опитаних, анексією Криму — 45%.
Звернення до минулого відбувається тоді, коли приводів для гордості в сьогоденні недостатньо, зазначає соціолог Карина Піпія.
"За "вічну бідність і негаразди" Росії відчувають сором 61% (у 2015 році — 56%) опитаних. Аналогічні почуття стосовно розпаду СРСР висловили 45% (28%). Грубої моралі, хамства і неповаги один до одного соромляться 37% (31%) респондентів, а приходу Путіна до влади — 9% (проти 1% на три роки раніше)", — підсумувало видання.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...