Горіховий Спас отримав свою назву у зв'язку з періодом, до якого нібито вже дозрівають горіхи, - передають Патріоти України з посиланням на "Обозреватель".
Третій Спас, як і два інші, проходить з процесами малих освячень в храмах. Парафіяни можуть укладати свої кошики горіхи, а також яблука, мед і навіть овочі.
Будинку господині випікають хліб та інші борошняні вироби. В них додають гриби, родзинки, мак і, звичайно ж, горіхи.
Також Горіховий Спас називали і "Полотняним", оскільки у цей день популярними торги полотнами і полотнами. Існує повір'я, що в цей день обов'язково потрібно що-небудь купити, хай навіть дрібничку, в іншому випадку весь наступний рік пройде в злиднях.
Є й інше повір'я - якщо журавлі відлетіли в цей день, то будуть морози на Покрову.
На Горіховий Спас, як і на Яблучний, можна освячувати нові колодязі та інші джерела з питною водою.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...