Горіховий Спас отримав свою назву у зв'язку з періодом, до якого нібито вже дозрівають горіхи, - передають Патріоти України з посиланням на "Обозреватель".
Третій Спас, як і два інші, проходить з процесами малих освячень в храмах. Парафіяни можуть укладати свої кошики горіхи, а також яблука, мед і навіть овочі.
Будинку господині випікають хліб та інші борошняні вироби. В них додають гриби, родзинки, мак і, звичайно ж, горіхи.
Також Горіховий Спас називали і "Полотняним", оскільки у цей день популярними торги полотнами і полотнами. Існує повір'я, що в цей день обов'язково потрібно що-небудь купити, хай навіть дрібничку, в іншому випадку весь наступний рік пройде в злиднях.
Є й інше повір'я - якщо журавлі відлетіли в цей день, то будуть морози на Покрову.
На Горіховий Спас, як і на Яблучний, можна освячувати нові колодязі та інші джерела з питною водою.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...