Горіховий Спас отримав свою назву у зв'язку з періодом, до якого нібито вже дозрівають горіхи, - передають Патріоти України з посиланням на "Обозреватель".
Третій Спас, як і два інші, проходить з процесами малих освячень в храмах. Парафіяни можуть укладати свої кошики горіхи, а також яблука, мед і навіть овочі.
Будинку господині випікають хліб та інші борошняні вироби. В них додають гриби, родзинки, мак і, звичайно ж, горіхи.
Також Горіховий Спас називали і "Полотняним", оскільки у цей день популярними торги полотнами і полотнами. Існує повір'я, що в цей день обов'язково потрібно що-небудь купити, хай навіть дрібничку, в іншому випадку весь наступний рік пройде в злиднях.
Є й інше повір'я - якщо журавлі відлетіли в цей день, то будуть морози на Покрову.
На Горіховий Спас, як і на Яблучний, можна освячувати нові колодязі та інші джерела з питною водою.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...