"Город, которого нет": За часів СРСР тут розробляли біологічну зброю (фото)

Більшість з жителів міста працювали в спеціальних лабораторіях, а фахівці випробовували різні віруси на тваринах...

На острові Відродження в Аральському морі до початку 1940-х років знаходився невеликий завод по переробці риби, але потім на його місці був відкритий комплекс «Бархан» і побудована військова частина, де розробляли і тестували бактеріологічну зброю, передають Патріоти України з посиланням на закордонні ЗМІ.

Трохи пізніше влада СРСР побудувала тут невелике закрите містечко під назвою Аральск-7, в якому в 1960-1980-і роки проживало близько 1500 жителів.

Більшість з жителів працювали в спеціальних лабораторіях, а фахівці випробовували різні віруси на тваринах. У 1992 році весь дослідний комплекс був перенесений в Кіров. З тих пір це місце було закинуте і поступово руйнується під дією сил природи. Так як Аральське море поступово мілкішає, острів Відродження став півостровом, частиною території Узбекистану.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...