Серпень - законний час баштанних культур. Якщо вони вирощені в нормальних умовах, без додавання хімікатів, то їхня користь незаперечна, передають Патріоти України.
Кавун
Корисні властивості кавуна:
Як вибрати кавун:
Купувати кавун варто тільки в правильних місцях. У магазинах, супермаркетах, на спеціально обладнаних точках. Врахуйте, що у такої точки повинен бути навіс, до того ж кавуни не можуть лежати на землі. Краще за все, якщо відстань до землі буде не менше 15 сантиметрів.
Зверніть увагу, що у продавця обов'язково мають бути всі документи на товар, які треба не соромитися переглядати.
Ваш ідеальний кавун повинен бути ідеально цілим: без тріщин, прим'ятостей, западин і вже тим більше без гнилі. Через пошкоджені місця в кавун можуть пролізти бактерії, і почнуться процеси гниття. До речі, це ж стосується розрізаних кавунів. Якщо хочете купити лише половину, просіть, щоб кавун розрізали при вас. Адже невідомо, скільки він пролежав на сонці до вашого приходу.
Уникайте дуже великих і дуже дрібних кавунів. Ідеальний кавун - середнього розміру. Крім того, про стиглість кірки свідчить також контрастність смужок. Чим їх більше - тим смачнішим виявиться кавун. До речі, про стиглість плоду може свідчити і жовта пляма на боці кавуна, на якому він лежав. Стежте, щоб ця пляма не була коричневого кольору, це може свідчити про те, що у вас в руках перезрілий кавун.
Ви напевно не раз помічали, що покупці в магазинах постукують і поплескують по кавуну. Вони знають, що стиглий кавун повинен дзвеніти. Не втрачайте ще й такої можливості перевірити кавун, щоб роздобути найсмачніший.
Топ-3 страви з кавуна:
Салат з кавуна, м'яти і фети
Приготування:
Гаспачо з кавуном
Приготування:
Молочно-кавуновий шейк
Приготування:
Варення з кавуна:
Вам знадобиться:
Як приготувати:
Наріжте м'якоть кубиками і видаліть всі кісточки. Посипте цукром і дайте постояти 2-3 години. Потім злийте сік і зваріть з нього сироп. Залийте сиропом шматочки кавуна і доведіть до кипіння. Зніміть варення з вогню і дай настоятися 8-10 годин.
Після цього знову доведіть до кипіння варення і знову дайте настоятися 3-5 годин. Тепер додайте ванілін, лимонний сік і кип'ятіть 3-5 хвилин.
Нарешті варення розлийте по стерилізованих банках і закатайте.
Фреш з кавуна зі смородиною:
Вам знадобиться:
Як приготувати: Перш, ніж готувати фреш, добре промийте і остудіть ягоди. Відіжміть з фруктів сік або ж змішайте м'якоть в блендері, додавши сік лимона.
Подавайте фреш, прикрасивши ягодами смородини і часточкою кавуна.
Посмакуй кавуново-імбирний лід:
Вам знадобиться:
Як приготувати: Імбир очистіть й крупно наріжте, з кавуна видаліть кісточки. У невеликій каструльці змішайте воду з цукром та імбиром. Доведіть сироп до кипіння на вогні сильніше середнього, зменшіть вогонь і варіть близько 10 хвилин. Зніміть з вогню й остудіть. Не поспішайте, чим довше холоне - тим імбирніше лід! Витягніть імбир, у сироп додайте кавун і лимонний сік і змішайте до однорідної маси. Поставте суміш у холодильник, заморозьте, подавайте у формочках.
Освіжися гранітою з кавуном:
Граніта - це італійський десерт по типу сорбета, але він більше схожий на фруктовий лід. Цей десерт відмінно освіжить тебе в жару й додасть бадьорості! Готується, відповідно, дуже легко й просто. Спробуй!
Вам знадобиться:
Як приготувати кавунову граніту: У блендер покладіть половину кавуна, половину соку лайма й половину цукру. Збийте до однорідної маси, потім перелийте в окремий посуд. Повторіть з іншою половиною інгредієнтів. Перелийте суміш у досить велику форму випічки. Залиште у морозилці протягом двох-трьох годин, а потім почніть зішкрібати згори мерзлий шар. І знову відставте у морозилку. Повторіть процес, поки вся суміш не скінчиться.
Алкогольний коктейль з кавуна:
Якщо вже готувати коктейль з кавуна в п'ятницю, то неодмінно алкогольний. Спробуйте приготувати кавуновий Мохіто, це дуже смачний і освіжаючий коктейль!
Вам знадобиться:
Як приготувати: Розітріть м'яту із цукром і лаймом, залишивши кілька скибочок для прикрашання. У склянку покладіть шматочки кавуна і трохи кавунового соку, лайм, м'яту, налийте ром і воду і наостанок - щедру жменю льоду, прикрасьте і подавайте.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...