Греція не впустила на територію країни заступника патріарха РПЦ

​Керуючий справами Московської патріархії Російської православної церкви (РПЦ), митрополит Санкт-Петербурзький і Ладозький Варсонофій отримав відмову в отриманні візи для в'їзду на територію Греції.

За інформацією росЗМІ, мова в даному випадку йде саме про цивільну візу, а не про відмову у відвідуванні Афона (православний монастир на горі в Греції. - ред.). Дозвіл на відвідування останнього дає церковна влада, передають Патріоти України.

Російські ЗМІ пов'язують відмову з погіршенням дипломатичних відносин між РФ і Грецією. Влітку 2018 року Греція вислала з країни кількох співробітників російської дипломатичної місії, звинувативши їх у втручанні в свої внутрішні справи. З цього ж часу Греція почала регулярно відмовляти у в'їзді російським священикам. Так настоятелю московського храму Віктору Біксею не допоміг потрапити до Греції навіть курортний тур. Також отримали відмову у в'їзді інші священики РПЦ, які мали намір відвідати грецькі святині (не Афон).

Нагадаємо, РПЦ звинуватила Вселенський патріархат у віроломстві і пригрозила жорсткими діями в разі надання Україні Томосу. Приводом стало направлення до Києва двох екзархів Вселенського патріархату, що в Московському патріархаті сприйняли як вторгнення на їх територію.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...