Греція не впустила на територію країни заступника патріарха РПЦ

​Керуючий справами Московської патріархії Російської православної церкви (РПЦ), митрополит Санкт-Петербурзький і Ладозький Варсонофій отримав відмову в отриманні візи для в'їзду на територію Греції.

За інформацією росЗМІ, мова в даному випадку йде саме про цивільну візу, а не про відмову у відвідуванні Афона (православний монастир на горі в Греції. - ред.). Дозвіл на відвідування останнього дає церковна влада, передають Патріоти України.

Російські ЗМІ пов'язують відмову з погіршенням дипломатичних відносин між РФ і Грецією. Влітку 2018 року Греція вислала з країни кількох співробітників російської дипломатичної місії, звинувативши їх у втручанні в свої внутрішні справи. З цього ж часу Греція почала регулярно відмовляти у в'їзді російським священикам. Так настоятелю московського храму Віктору Біксею не допоміг потрапити до Греції навіть курортний тур. Також отримали відмову у в'їзді інші священики РПЦ, які мали намір відвідати грецькі святині (не Афон).

Нагадаємо, РПЦ звинуватила Вселенський патріархат у віроломстві і пригрозила жорсткими діями в разі надання Україні Томосу. Приводом стало направлення до Києва двох екзархів Вселенського патріархату, що в Московському патріархаті сприйняли як вторгнення на їх територію.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...