Гроші на вітер: Медики пояснили, чому оксолін не рятує від вірусів, а тільки шкодить

Речовина "оксолін", яка міститься в популярній оксоліновій мазі, пошкоджує слизову носа, роблячи її більш вразливою для інфекції.

Про це в блозі на "МедОбозе" повідомив лікар-блогер МедГоблін, передають Патріоти України. Він посилається на один з найбільших порталів по антимікробній терапії, де сказано, що для застосування оксолінової мазі немає достатніх наукових обґрунтувань.

"І це правда. Клінічних досліджень немає. Наукової інформації немає. Здорового глузду в застосуванні оксолінової мазі теж немає. Зате є величезне бажання слідувати заповітам предків, які десятиліттями мазали ось цим ось ніс", - відзначає він.

"Якщо пошукаємо Oxolin в міжнародних лікарських базах - випробуємо неминуче розчарування. Замість потрібної речовини нас відправлять читати про оксолінову кислоту. Але це зовсім інший препарат (антибіотик для лікування урологічних інфекцій)", - пояснює лікар.

Крім того, він говорить, що вірус може потрапляти в організм не тільки через ніс. "А як ви собі взагалі уявляєте потрапляння вірусу грипу в організм? Напевно, він залітає тільки в ніс. В рот - ні в яку! Стоїть такий на губі і твердо каже "Не ввійду!". Адже інакше, виходить, що і рот потрібно ретельно змащувати", - запитує він.

"Ви ще можете встигнути викинути гроші на вітер. Для цього всього лише потрібно піти в найближчу аптеку, щоб прикупити оксолінової мазі і густо забити нею носові ходи собі, друзям і близьким", - іронізує він.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...