Загинувший айдарівець Давид Сіхарулідзе так і не дочекався дозволу на громадянство в Україні, йдеться в статті видання "Главное", передають Патріоти України.
"Давиду було 44 роки…Сіхарулідзе Давид ( ?? 1973 – 11.05.2017)
Народився у 1973 році в Тбілісі, Грузія.
Закінчив військову академію Грузії та військове училище Бундесверу в Німеччині.
У 1992—1993 роках воював в Абхазії. Закінчив військову академію Грузії та військове училище Бундесвера в Германії. Служив в грузинській армії у званні підполковника, з 2010 по 2014 рік був наставником в грузинському Національному тренувальному центрі «Крцанісі».
16.02.2015 року звільнився в запас та приїхав до України. В Україні, на початку квітня, став до лав батальйону «Айдар»
Звання: офіцер запасу ЗС Грузії.
Посада: інструктор, командир підрозділу 1-ї штурмової роти 24-го ОШБ «Айдар» 53-ї ОМБр., Збройні Сили України.
Давид за свої 44 роки пройшов більше ніж хто-небудь. В Україні він був в таких гарячих точках, як Новгородське, Мар'їнка, Світлодарська дуга.
Сильну людину перепитії життя ще більше загартовують. І те, що ти здобув – ця сила, дозволяє йти далі. Дозволяють тобі не здаватися, коли навіть навколо всі інші вже здалися.
Загинув 11.05.2017 року, внаслідок російського вторгнення в Україну, на позиції неподалік смт. Новолуганське (Донецької області), Україна.
Загинув від влучання міни під час несення служби.
Командир: «Бойцы как раз находились на “нуле”. Прилетел минометный снаряд, который взорвался рядом с ними. Офицер получил ранение в живот и истек кровью.»
Давида довезли до шпиталю, але він помер від поранення і втрати крові. Лікарі декілька годин боролися за життя бійця.
14.05.2017 року з загиблим воїном попрощались у Києві.
Наступного дня в Тбілісі віддати шану офіцерові прийшли міністр оборони Грузії Л.Ізорія та посол України в Грузії І.Долгов.
Похований на кладовищі в Грузії. Залишилася дружина та двоє дітей.
Побратим Давида про війну на Донбасі: «Я уже потерял счет тому, сколько грузин погибло на российско-украинской войне! Несколько сотен грузинских добровольцев и сегодня продолжают защищать Украину. Вопреки торжественно данному обещанию президента, никто из них так и не получил украинского гражданства. Но они все равно продолжают сражаться и погибать за Украину так же, как в свое время 34 украинца сложили головы в Абхазии, а многие, в том числе Георгий Гонгадзе, получили там ранения.
Сражаясь в Украине, грузины возвращают долг украинским героям, они сражаются и за свободу Грузии, но одновременно считают Украину своей второй родиной. Не случайно среди всех иностранцев в Украине больше всего погибло именно грузин. Пусть украинская земля будет пухом всем героям»
Загиблі вже не зможуть розказати про себе. Тому ми повинні вписати їх імена в історію."
Військовий Давид Сіхарулідзе:
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...