Гвинтівка проти БТР: Українські розробники зброї домоглися вражаючого результату

Уся зброярська магія – у новітній кулі. Адже броню тепер можна пробити зі звичайної гвинтівки. Такого вражаючого результату домоглися українські розробники.

"Стілетто"

Аби випробувати новітню українську кулю "Стілетто", влаштували експеримент. Взяли сталеву бронепластину товщиною більше двох сантиметрів та кулемет "Утьос" з нищівним калібром 12,5 мм. І бронебійно-запалювальний набій. Звичайний, армійський, передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.

Попри велику силу крупнокаліберного боєприпасу, пластина, хоч і отримала чималу вм'ятину, та все ж кулю спинила.

Тож по уявному БТРу стріляють знову. Щоправда, тепер меншим калібром – 7,62 мм – і з рушниці. От тільки боєприпас не простий. Це унікальна українська розробка з особливим сердечником, який в рази збільшує бронепробивність. У бронесталь, не пробиту з 12,7, куля "Стілетто" увійшла, як гарячий ніж у масло.

Ці боєприпаси вже випробували на практиці: кулі відправляли армійцям на Донбас.

Швед Майкл – легенда серед АТОвців, який з 14-го року воював снайпером за українську армію – розповів, як працював із цим боєприпасом. "Ми користувались цими боєприпасами на Донбасі. "Стілетто" давали нам у 2014-му. Ми гарно знаємо їхню траекторію. Тож було цікаво випробувати їх на зброї, спеціально зробленій для цієї кулі. І ми бачимо результат – пробито 20 міліметрів броні. Вражає!" – поділився боєць полку "Азов" Майкл.

Інший боєць АТО на позивний "Білорус" також поділився своїми враженнями від "Стілетто". "Жахав ворожий БТР. І ось після попадання нашого снайпера в механіка-водія на відстані близько 350-400 метрів запанувала тиша. І до сих пір, обгорілі якути, як ми їх називаємо буряти, бояться виїжджати на пряму лінію вогню", – розповів "Білорус".

Ті ж випробування провели і для менших калібрів і тоншої броні. 14 міліметрів сталі не вийшло пробити зі снайперської гвинтівки Драгунова стандартною кулею 7,62 мм. А от ручний кулемет Калашнікова кулею 5,45 мм виробництва "Стілетто" легко її пройшов.

Представники компанії запевнили, що вже мають усі необхідні документи та навіть невеличку технологічну лінію у Британії. Якщо Україна вирішить будувати державний патронний завод, то залюбки візьмуть участь у тендері. А поки розглядають пропозиції з інших країн.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...