І рибку з'їсти, і... на халяву: Кіберполіція вчить інтернет-провайдерів блокувати заборонені ресурси

Департамент кіберполіції Національної поліції України надав українським інтернет-провайдерам практичні рекомендації щодо блокування доступу до заборонених на території держави веб-ресурсів без закупівлі спеціального технічного обладнання.

Найбільш ефективним методом блокування заборонених в Україні веб-ресурсів є блокування IP-адреси. Про це повідомила прес-служба кіберполіції Національної поліції України, повідомляють Патріоти України.

Найбільш ефективним методом блокування, на думку фахівців, є блокування IP-адреси. Крім того, заблокувати доступ до веб-ресурсів можна за допомогою DNS і за URL.

У поліції уточнили, що налаштування обладнання за такими рекомендаціями не потребує додаткових фінансових витрат і придбання техніки.

У кіберполіції також звернули увагу користувачів на те, що останнім часом у мережі, із використанням прийомів агресивного маркетингу, швидко поширюються спеціалізовані браузери. Фахівці попередили, що браузери під легендою надання можливості подолати обмеження доступу до заблокованих ресурсів, насправді дістають повний доступ до операційної системи й персональних даних.

"У подальшому, отримана зловмисниками інформація може використовуватися ними на власний розсуд. Крім того, вони таким чином матимуть змогу використовувати комп'ютери користувачів у протиправних діях", – зазначила прес-служба.

У кіберполіції також нагадали, що будуть реагувати на повідомлення про продовження діяльності веб-сайтів, доступ до яких обмежений в Україні.

Крім того, правоохоронці рекомендували заборонити використання браузера "FreeU", пояснити співробітникам організацій, що використання таких програмних продуктів, як "Yandex browser with protect" для смартфонів, що працюють на базі Android OS, може привести до компрометації підприємств, а також персональних даних співробітників.

"У разі виявлення факту встановлення – якщо можна, штатними засобами, відновити стан операційної системи до моменту встановлення таких програм, а в разі невдачі – перевстановити операційну систему", – відзначили в поліції.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...