Однак під час церемонії стався конфлікт, спровокований служителем УПЦ МП.
За словами Яворського, на траурній процесії він зайняв місце за трьома священиками МП. Він був в підряснику з хрестом без всякого облачення і не говорив ні слова. "В один із моментів, раптово, без причини священик Московського патріархату Микола Ковальов підійшов до мене впритул, схопив за лікоть та, різко стискаючи, агресивно промовив таку погрозу (цитую дослівно): "Слушай сюда, сепар! Иди отсюда. Сейчас дам команду своим, тебя на носках понесут…(на жаргоні це означає "заб’ють ногами до смерті") Я тебе еще вспомню твои проповеди против Путина", - повідомив священик УПЦ КП.
Отець Ігор зазначив, що відступив на крок, вирвав руку і тихо закликав священиків зупинитися і вшанувати пам'ять загиблого. Після цього, протягом всього шляху, Ковальов продовжував на відстані погрожувати розправою. "Хочу зазначити, що за увесь період перебування у сані ієрея я жодного разу не допустив собі висловитися негативно на адресу цього священика і не провокував жодним чином конфронтації між конфесіями ... Натомість з боку свящ. Миколи Ковальова вже були подібні випадки, зокрема, коли він звів наклеп на мене, ніби то я намагався захопити його храм. При цьому вивів своїх прибічників на акцію протесту до Вознесенського храму. Після служби провів збори, де відкрито говорив людям неправду про наміри захоплення мною храму, розпалюючи агресію проти мене, як священика та в цілому проти Київського Патріархату. А в цей час я лежав вдома з температурою і гадки не мав про такі події", - додав він.
За словами ієрея, цей інцидент бачили багато, "проте в свідки призвати не можу нікого, так як з ними не знайомий, а ті, яких знаю, є прибічниками о.Миколая". "Як священнослужитель, який не має права лжесвідчити, кожне слово можу підтвердити лише церковним чином, присягнувши на Святому Євангелії та Престолі. Отже, дійшовши з процесією до сільського храму, я прийняв рішення утриматися від подальшої участі у заході... Я вражений, як може священик в облаченні, який через хвилину буде молитися до Бога за загиблого, дозволяти собі з неймовірною агресією і злобою, прямо біля тіла воїна висловлюватися на "жаргоні", нести погрози в момент скорботи і трауру. Хочеться звернутися до них із запитанням: "Святі отці! Ви, певно, забули, що сан людина приймає для того, щоб приводити людей до Бога, вчити їх християнським чеснотам і самим бути прикладом цих чеснот", - резюмував Ігор Яворський.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...