"Я живу в Україні майже 20 років. І спостерігав за тим, як з'явилася сучасна Україна, і як народилася політична нація.
Коли вперше приїхав сюди, українці не були людьми з почуттям власної національної ідентичності. Тут переважав свого роду пострадянський фаталізм, і більшість громадян, здавалося, досі залишалися в пастці психологічної в'язниці радянської системи.
Багато хто шукав підтримку у Москви, а Європу сприймав, як інший світ.
Але змінилося покоління. Завдяки цьому почався дивний період національного будівництва, розширення горизонтів.
Сталося кілька важливих подій - Помаранчева революція 2004 року і Революція гідності 2014 року. Але процес становлення політичної нації не припинявся протягом усього періоду.
Україна все ще далека від тієї зони комфорту, яка є в Євросоюзі, але досягнутий прогрес - величезний. Це перетворення надихає. І я вважаю Україну - найцікавішою країною в сучасній Європі.
Життя тут не буває простим, але і нудним також. Кожного разу, коли я подорожую по Європі, мене вражає те, яким там все здається сумним. Цей погляд, можливо, незрозумілий мільйонам українців, які живуть у відносній бідності і щодня щосили намагаються виживати.
Однак у нинішній Україні практично неможливо дізнатися ту країну, з якою я вперше зіткнувся в 90-х роках. Це набагато більш смілива і впевнена в собі країна. Невизначеність, що колись домінувала в українцях, поступилася місцем всеохоплюючій національній ідентичності. Багато в чому це стало можливим завдяки об'єднуючій силі опору в гібридній війні з Росією.
І я переконаний, що в наступні десятиліття цей період буде названий роками формування української нації.
З Днем Незалежності, Україно!"
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...