Як емігрант з Азербайджану став бізнесменом в Україні

Азербайджанець Алім Алескеров відкрив овечу ферму у селі Тхорівка Сквирського району Київської області. Постачає баранів у Азербайджан і Туреччину.

Алім Алескеров 10 років мешкає в Україні. Разом із дружиною Світланою виховує сина і дочку, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.

"Із дитинства мріяв стати фермером. Коли почув, що в Україні хороші можливості для розведення тварин і багато землі, вирішив сюди переїхати. Одружився з місцевою дівчиною Світланою. Зараз виховуємо сина і дочку", - розповідає Алім Алескеров.

Спочатку чоловік жив з дружиною у Білій Церкві. Через рік родина переїхала у село. "Одразу відкрив салон краси у райцентрі. В дома завів курей, гусей, кіз. Купив десять корів і апарат для доїння. Спочатку було важко, бо всі заощадження вклали у бізнес і господарство. Іноді грошей не вистачало на проїзд і на хліб. Не було до кого звернутися за допомогою. Випадково дізнався про державну програму, за якою власникам понад трьох корів можуть відшкодувати вартість доїльного апарату. Взяли довідку у голови сільської ради про кількість тварин і надіслали заявку. Через деякий час дійсно повернули гроші".За словами чоловік, за рік справи у салоні налагодилися, клієнтів вистачало. Але займатися домашнім господарством і бізнесом одночасно не виходило. Тому вирішив змінити рід діяльності. "Перукарню закрив. А усіх корів продав, бо дохід від молока був мізерним. На виручені гроші купив 50 овець романовської породи. Вони швидко розмножуються, одна вівця дає 3 – 4 ягнят за окіт. За рік уже мав стадо із 200 голів. Зараз їх в господарстві більше тисячі. Тримаю усіх на фермі, яку орендую поблизу дому. Найняв пастухів з інших сіл, де немає роботи. Вони живуть у будиночку на фермі. Забезпечуємо їх із дружиною харчуванням. Підключили інтернет, телебачення".

Перших клієнтів Алім знаходив через знайомих. Найчастіше баранину замовляють іноземці, які тримають в Києві ресторани та шашличні. "Коли бачу у місті такого ж мусульманина, навіть з іншої країни, завжди вітаємося. Ввічлива розмова переходить у знайомство. Так виникло коло клієнтів. Вони рекомендували мене друзям і справа пішла. Іноді телефонують незнайомі люди і кажуть, що терміново потрібне м'ясо на шашлик. Надсилають гроші на карточку. Ми ріжемо барана і передаємо маршруткою. Живих овець купують в Азербайджані і Туреччині для розведення".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...