"Одна з причин - дуже слабка законодавча база у питаннях захисту пацієнтів", - пише на своїй сторінці у Facebook виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передають Патріоти України, і продовжує:
"Ці препарати мають захмарні ціни не тому, що вони стільки вартують у виробництві, не тому, що це інноваційний і унікальний препарат, який дає гарантоване одужання. Вартість цих препаратів штучно утримується. Недосконало прописане патентне законодавство дає можливість недоброчесним виробникам ліків заробляти на життях пацієнтів.
Як патент на ліки працює в Європі: виробник розробляє інноваційне лікування та захищає його патентом на 20 років, щоб ніхто інший не зміг скопіювати та продавати цей продукт, що є справедливою умовою.
Після офіційного завершення дії патенту на оригінальний препарат, інші виробники ліків вже отримують право продавати препарат-копію (генерик) - такий самий лікарський засіб, який виготовляється на основі діючої речовини оригіналу. Генерик значно дешевший у виробництві за оригінальний препарат, а отже він в рази дешевше продається на ринку. Крім того забезпечує принцип конкуренції, що дозволяє знижувати ціни на оригінальні препарати.
Таким чином пацієнти в країнах Європи можуть отримувати значно дешевше лікування, ніж в Україні.
Через недосконале законодавство, після закінчення терміну дії патенту виробник ліків в Україні може захистити свій препарат додатковим патентом - просто додавши туди будь-яку нову речовину чи властивість. Наприклад, зробити таблетку з тими самими лікарськими властивостями розчинною у воді або стійкою до високих температур.
Такі зміни не додають жодних корисних та інноваційних якостей препарату, але дають можливість недоброчесним виробникам продовжити дію патенту на довгі роки, зберегти монополію на ринку та продовжити продавати вже не інноваційні ліки за величезними цінами.
Один приклад, щоби уявити скільки ліків ми зможемо придбати для громадян, вдосконаливши патентне законодавство: після закінчення дії патенту на препарат для лікування онкології – Іматиніб – вартість на нього впала в 67 разів і держава змогла забезпечити 100% потреби.
Щоб запровадити в Україні більш цивілізовані принципи видачі патентів та захищати дійсно інноваційні розробки, Уряд зареєстрував у Верховній Раді законопроект №7538. Адже корисні винаходи мають працювати на благо суспільства, а не слугувати засобом для грабунку.
Маю надію, що народні депутати підтримають законопроект та допоможуть зробити ліки, а отже здоров'я та роки життя, доступнішими для українців."
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...