Через розвиток електромобілів і відповідно попит на головну складову акумуляторів – літій, – в України з’явилась можливість підняти свою економіку, йдеться в матеріалі 24 каналу, передають Патріоти України.
З 2006 року Ілон Маск зі своєю "Теслою" спричинив справжній бум електрокарів. Заданий тренд підтримали автогіганти "Нісан", БМВ, "Тойота" і тепер екологічні автомобілі сходять з конвеєра мільйонами. Їх рух забезпечують акумулятори, а вже їх живильну силу – літій.
Вартість металу на ринку росте в геометричній прогресії. За останні 10 років – ціна збільшилась вдесятеро. На біржах брокери всього за 1 кілограм готові відати до 10 тисяч доларів. Найбільше заробляють Чілі, Аргентина, Австралія, Китай та США. Та українські поклади нічим не гірші і також можуть конкурувати.
В Україна є три літієвих родовища – одне в Приазов’ї – Шевченківське, та два в Кіровоградській області – Полохівське та Станкуватське. В кожному зберігається щонайменше по 500 тисяч тон руди.
Не дивлячись, що інформація про родовища була відома ще з радянських часів – українські комерсанти зацікавились покладами лише з літієвим бумом. В українських покладах літію міститься близько 1,5%.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...