Як Курченко вугілля з окупованого Донбасу в ЄС експортує, - ЗМІ

Компанії, підконтрольні "бухгалтеру сім'ї Януковича", втікачу Сергію Курченку, є найбільшими нелегальними експортерами вугілля з окупованих територій Донбасу до країн Європи.

Сергій Курченко

Про це пише Liga.net з посиланням на дані "РЖД" і ФМС (Федеральної митної служби), передають Патріоти України.

За даними видання, у листопаді 2017 року через Росію на експорт в Європу було поставлено близько 280 тисяч тонн вугілля, нелегально вивезеного з ОРДЛО. Це на 18,6% (близько 44 тис. тонн) більше, ніж у жовтні (близько 236 тис. тонн).

При цьому на частку двох структур Курченка - "Петролеум капітал" і "Компанія Газ-Альянс" - у жовтні припало більше половини (140 300 тонн) усього нелегального експорту.

У листопаді великі партії антрациту (понад 32 тис. тонн) на експорт поставляла також компанія "Русский антрацит", яка належить Олександру Германову.

Кілька російських вугільних трейдерів реальним бенефіціаром компанії назвали Олександра Мельничука, відомого як "заступника міністра енергетики ЛНР", - зазначає ЗМІ.

Безпосередньо Мельничуку належить компанія "Вугільні технології", яка у листопаді експортувала 12 700 тонн антрациту. Серед великих постачальників також залишаються компанії "ТД Антрацит" Олександра Носко та "Глобал-Інвест" Андрія Малюченко.

"За усіма нелегальними постачаннями компанією-експортером, за даними ФМС, числиться російська державна компанія РЖД-Логістика, що надає логістичні послуги з експорту контрабандного вугілля. Російські трейдери продовжують оформляти більшість експортних поставок контрабандного вугілля через офшорні компанії без вказівки країни призначення. У листопаді за такою схемою було вивезено 243 тис. тонн антрациту", - пише Liga.

Дані РЖД також свідчать, що з жовтня Росія різко збільшила поставки антрациту з окупованого Донбасу до Польщі: у вересні було поставлено 4300 тонн, а вже в жовтні - 31 600 тонн, в листопаді - 22 200 тонн.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...