"Як передали, так само можна і повернути, якщо там буде вестися антидержавна діяльність і пропаганда", - релігієзнавець про обидві Лаври та Московський Патріархат

Набуття Томосу не допоможе майбутній єдиній українській помісній церкві повернути Лаври в свою власність. Однак цю проблему здатний вирішити Кабінет міністрів України.

Про це розповіла доктор філософських наук, завідувач відділом історії релігії та практичного релігієзнавства Інституту філософії НАНУ Людмила Філіпович, передають Патріоти України.
За її словами, хоча Лаври належать українському народові, але юридично вони залишаються власністю держави. "Тільки деякі приміщення на території Лаври передані в користування окремим церквам. Зокрема, мова йде про УПЦ МП. Не вся Лавра, а тільки частина приміщень. На це є спеціальне рішення Кабміну", - пояснила Філіпович.
Вона уточнила: свого часу церква звернулася до уряду, її питання розглянули і прийшли до висновку, що для задоволення релігійних потреб необхідно передати УПЦ МП частину приміщень. "Як передали, то так само можна і повернути, якщо там буде вестися антидержавна діяльність і антидержавна пропаганда. Якщо УПЦ МП будуть використовувати ці приміщення, наприклад, як склади зброї, то ясно, що їм ніхто не дозволить використовувати лавру в таких цілях", - запевнила вчений.
Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Актор "95 кварталу" розповів, чому не може забрати рідних з ОРЛО в Київ (відео)

вівторок, 11 серпень 2020, 18:00

Євген Кошовий розповів, що на окупованих територіях на Донбасі люди раді перемозі Володимира Зеленського на виборах президента 2019. Шоумен, чиї родичі залишилися жити в підконтрольному бойовикам "ЛНР" Алчевську, розповів про настрої місцевих жителів у...

З архіву ПУ. Образилась через порівняння зі Скабеєвою: Наталія Мосейчук "вибухнула" під час політичного ток-шоу на "1+1" (відео)

вівторок, 11 серпень 2020, 16:00

Свою позицію щодо тиску на журналістів вона висловила після виступу кандидатки в народні депутати від партії п'ятого президента України Петра Порошенка "Європейська солідарність" Софії Федини. Українська журналістка і ведуча Наталія Мосейчук "вибухнула...