"Як передали, так само можна і повернути, якщо там буде вестися антидержавна діяльність і пропаганда", - релігієзнавець про обидві Лаври та Московський Патріархат

Набуття Томосу не допоможе майбутній єдиній українській помісній церкві повернути Лаври в свою власність. Однак цю проблему здатний вирішити Кабінет міністрів України.

Про це розповіла доктор філософських наук, завідувач відділом історії релігії та практичного релігієзнавства Інституту філософії НАНУ Людмила Філіпович, передають Патріоти України.
За її словами, хоча Лаври належать українському народові, але юридично вони залишаються власністю держави. "Тільки деякі приміщення на території Лаври передані в користування окремим церквам. Зокрема, мова йде про УПЦ МП. Не вся Лавра, а тільки частина приміщень. На це є спеціальне рішення Кабміну", - пояснила Філіпович.
Вона уточнила: свого часу церква звернулася до уряду, її питання розглянули і прийшли до висновку, що для задоволення релігійних потреб необхідно передати УПЦ МП частину приміщень. "Як передали, то так само можна і повернути, якщо там буде вестися антидержавна діяльність і антидержавна пропаганда. Якщо УПЦ МП будуть використовувати ці приміщення, наприклад, як склади зброї, то ясно, що їм ніхто не дозволить використовувати лавру в таких цілях", - запевнила вчений.
Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Стартап Sirocco Energy: Вітрогенератор, що забезпечує електрикою два приватних будинки, створили в Києві

неділя, 20 жовтень 2019, 23:12

Винахідники вже отримали зі США замовлення на покупку установок. "Традиційні вітряки, якими по всьому світу оснащують вітрові електростанції, дуже складно встановлювати біля житлових будинків. Головна з причин в тому, що коли лопаті цих установок оберт...

Хіти тижня. В Україні викрили аферу з широко розрекламованим утеплювачем фасадів

неділя, 20 жовтень 2019, 23:05

Цей засіб ізоляції активно використовується вже 13 років. При цьому утеплюють їм навіть школи.​. Коефіцієнт теплопровідності популярного утеплювача виявився завищений в 22 рази. Про це на своїй сторінці в Фейсбук написав інженер Дмитро Макогон, передаю...