"Як при Януковичу знищували українську армію", - Романенко

За майже п'ять років з початку російської агресії проти України і втечі в РФ екс-президента Віктора Януковича наша країна зробила величезні кроки на шляху до нової побудови Збройних сил і забезпечення своєї оборони.

генерал-лейтенант Ігор Романенко

При цьому деякі види озброєнь довелося створювати майже з нуля. Про це розповів колишній заступник начальника Генштабу Збройних сил України генерал-лейтенант Ігор Романенко, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

До моменту початку війни Україна була позбавлена ядерної зброї, а її ракетні озброєння були фактично знищені. При цьому за роки правління Януковича були знищені не тільки стратегічні, але й оперативні види озброєнь, і в України залишилася лише тактична зброя", - говорить військовий експерт.

Як приклад він навів ще залишені на озброєнні ЗСУ ракетні комплекси "Точка" і "Точка-У" дальністю 90-120 кілометрів ракетами з вичерпаним терміном придатності. "З початку війни ми змушені були в прискореному темпі відновлювати обороноздатність і нарощувати озброєння. Зараз ми розвиваємо ракетні системи залпового вогню з високоточними боєголовками, а також програму "Нептун" - крилаті ракети класу "берег-берег" і "берег-корабель"; а також ракетну програму "Грім-2", - нагадав генерал.

За його словами, за часів президентства Януковича міністра оборони України Михайла Єжеля запросили в Росію, і, повернувшись з цієї поїздки, він почав згортати "Грім-2" та інші оборонні програми. "Саме тому, з огляду на все, що відбувалося, я звільнився в 2010 році, хоча мав можливість служити в Генштабі ще два роки до пенсії", - зазначив Романенко.

Екс-заступник начальника Генштабу зауважив, що радіус дальності нових українських ракет все ще обмежений, однак, якщо використовувати для їх доставки літаки, обмеження фактично знімаються. "Під час анексії Криму росіяни погрожували, що масово застосують ракетну зброю і літаки. Україна тоді була не готова до цього. Наші союзники також тиснули на нас, щоб ми вирішили питання мирно. Однак сьогодні Україна вже була готова до переходу в режим воєнного стану, і він був введений саме з міркувань безпеки, а не з політичних причин", - підкреслює Романенко.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...