Як розмальовують писанки у різних країнах світу: ТОП найнезвичайніших традицій (фото)

Прикрашати яйця візерунками люди почали ще в дохристиянські часи. Однак, дослідники не знають, в якій частині світу вперше зародилася така традиція.

Крім пташиних яєць зараз модним стало розписувати і штучні яйця. У ВВС.Україна зібрали 9 унікальних технік декорування яєць в різних країнах світу, передають Патріоти України.

Україна

Для України розписування яєць - одна з ідентифікуючих традицій. Оформлена за допомогою воску та барвників писанка нині відома на весь світ.

Ганна Сілявіна (на фото) родом з Франківщини і навчає всіх охочих створювати одну з найбільш популярних писанок - гуцульську.

За допомогою спеціального інструменту - писака - на шкаралупу наноситься восковий малюнок. Потім яйце занурюють у фарбу. Таку операцію повторюють кілька разів з різними барвниками. Коли наприкінці віск розплавляють над свічкою і витирають, в руках опиняється писанка з різнобарвним візерунком.

Чехія

Вже 70 років Марі Джукубіцова та Людмила Власкова із чеського регіону Південна Моравія удосконалюють свої навички розпису методом шкрябання.

На яйце наноситься лише один шар барвника, а потім спеціальним інструментом частину фарби зішкрібають. В результаті отримуємо узор природнього кольору яйця, зазвичай білого.

Німеччина

Лужицькі серби, які проживають на території Східної Німеччини, передають від покоління до покоління технології розпису писанок кольоровим воском.

По завершенню роботи віск залишається на шкаралупі. Відтак малюнок виходить рельєфний й різнокольоровий. Власним винаходом вважають таку техніку і румуни.

Румунія

Техніку, яку використовує румунка Іоана Матей можна віднести до класичного писанкарства. На яйце наноситься візерунок тонким шаром розплавленого воску і покривається барвником.

На відміну від розпису гуцульських писанок, тут використовується лише один шар фарби, зазвичай червоний.

Угорщина

Техніка оформлення великодніх яєць Ласло Богнара походить від популярного в Угорщині оздоблення яйця металевим дротом. Пан Богнар удосконалив технологію, повністю закувавши яйце в метал.

Виготовлення одного такого яйця займає кілька днів. Зазвичай пан Богнар використовує яйця індички, які є міцнішими від курячих.

Словенія

Словенець Франк Гром є одним із найвідоміших майстрів, які використовують техніку свердлення. У шкаралупі робляться отвори за допомогою спеціальної бормашинки.

Для одного такого яйця потрібно зробити від 2500 до 3500 окремих отворів, і зазвичай на це йде цілий тиждень. Особливо яскраво такі великодні атрибути виглядають в темноті із підсвіткою зсередини.

Велика Британія

Вироби Чіки Ватанабе не мають нічого спільного з писанкарством, але теж є традиційним великоднім символом для Британії. Пані Ватанабе оздоблює яйця, виготовлені із шоколаду, різноманітними кремами та глазуррю.

Тираж кожного дизайну обмежений - не більше п’яти.

Ірак

Традиція оформляти яйця до Великодня присутня і в, здавалося б, майже цілком мусульманській країні Іраку. Присутні там християни експериментують із зануренням яйця в барвники різних кольорів.

Додатковий ефект можна отримати, якщо полити яйце іншим кольором.

Індонезія

На острові Балі в Індонезії дуже мало християн, і великодні яйця серед місцевих непопулярні. Але Ваян Сандра організував цілий бізнес, розмальовуючи яйця пензликом. Його покупці - європейці, які на великодні свята приїздять відпочити на Балі.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...