У 20-30-х роках минулого століття здоровий спосіб життя і спорт захопили Європу, відповідно і Галичину. Вперше почали масово облаштовувати пляжі на берегах озер, ставків і річок. Навіть гірських, передають Патріоти України.
До того на місці водного відпочинку будували купальні - деревяні будки на воді, окремі для чоловіків і жінок. Плавати в них було неможливо, тільки занурюватися. В купальні ходили у взутті і в одязі, часто навіть в головних уборах. Тому відкриті і змішані пляжі стали справжньою міні-революцією на самому початку ХХ століття.
Сьогодні, на жаль, ніщо не нагадує ті часи, коли вздовж набережних росли екзоти і стояли пальми у вазонах, а на доглянутих пляжах під парасольками та на лежаках ніжилися відпочивальники.
В той час - між першою і другою світовими війнами, - пляжі облаштовували чи не всі курортні карпатські містечка, навіть де були невеличкі гірські ріки. Як от на Рибниці, притоці Прута, в Косові на Прикарпатті. Серед популярних були пляжі на березі річки Опір в селі Гребенів недалеко від Славського - на Львівщині. Делятин і Микуличин, Яремче і Ямна - найвідоміші купальні курорти того часу на Прикарпатті, на ріці Прут. Облаштовували пляжі і на Черемоші - переважно біля садиб, куди приїздили на літні вакації містяни.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...