Як відпочивали на пляжах у Карпатах майже 100 років тому (фото)

В 1930-ті роки на Галичині у Карпатах був пляжний бум. Але численні пляжі тих років збереглися хіба на давніх поштівках і випадкових фото.

У 20-30-х роках минулого століття здоровий спосіб життя і спорт захопили Європу, відповідно і Галичину. Вперше почали масово облаштовувати пляжі на берегах озер, ставків і річок. Навіть гірських, передають Патріоти України.

До того на місці водного відпочинку будували купальні - деревяні будки на воді, окремі для чоловіків і жінок. Плавати в них було неможливо, тільки занурюватися. В купальні ходили у взутті і в одязі, часто навіть в головних уборах. Тому відкриті і змішані пляжі стали справжньою міні-революцією на самому початку ХХ століття.

Сьогодні, на жаль, ніщо не нагадує ті часи, коли вздовж набережних росли екзоти і стояли пальми у вазонах, а на доглянутих пляжах під парасольками та на лежаках ніжилися відпочивальники.

В той час - між першою і другою світовими війнами, - пляжі облаштовували чи не всі курортні карпатські містечка, навіть де були невеличкі гірські ріки. Як от на Рибниці, притоці Прута, в Косові на Прикарпатті. Серед популярних були пляжі на березі річки Опір в селі Гребенів недалеко від Славського - на Львівщині. Делятин і Микуличин, Яремче і Ямна - найвідоміші купальні курорти того часу на Прикарпатті, на ріці Прут. Облаштовували пляжі і на Черемоші - переважно біля садиб, куди приїздили на літні вакації містяни.


Джерело: Фокус
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...