Власники елітного житла в Києві, скориставшись лазівками в законодавстві і маніпуляціями з реєстрацією місця проживання, могли отримувати субсидії на оплату комунальних послуг. Про це "Економічній правді" розповів генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко, передають Патріоти України.
Як підкреслив він, в нових умовах надання субсидій врахували цей момент. За його словами, створена навесні 2018 року база Єдиного реєстру одержувачів субсидій дала можливість у відкритому доступі за певними параметрами перевірити, на які квартири оформлені держдотації.
"Ми провели цікавий експеримент: взяли найдорожче житло в столиці і порівняли, чи оформлені на нього субсидії. Виявилося, що в багатоповерховому будинку, який був зданий в експлуатацію кілька років назад - один квадратний метр там коштує 70 тисяч гривень - у окремих жителів субсидія!" - зазначив Музиченко.
В такому багатоквартирному будинку, додав він, було близько 15 одержувачів допомоги на оплату комунальних послуг. "Це був дзвіночок, який нам говорив, що з системою щось не те. Ми поїхали в це районне управління соцзахисту і кілька годин вивчали портрет одержувача субсидій в такому будинку. Як виявилося, в 80% випадків таку субсидію отримувала мати з дитиною при відсутності зареєстрованих інших членів домогосподарства або сім'ї", - пояснив чиновник.
"Тобто елементарно в квартирі реєструвалася мати і дитина. Ця мати, як правило, перебувала в декретній відпустці або у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Відповідно, маючи офіційний дохід 860 гривень на двох, можете здогадатися, які там були розміри субсидій", - зазначив він.
"Коли ми почали вивчати цю ситуацію більш детально, виявилося, що батько цієї дитини або чоловік цієї жінки був зареєстрований за іншою адресою і це дозволяло їм отримувати субсидію", - додав Музиченко.
Як підкреслив він, саме тому один з критеріїв, який змінився з травня 2018 го, полягає в тому, що доходи всіх членів сім'ї незалежно від того, де вони зареєстровані і де вони фактично проживають, враховуються при призначенні субсидії.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...