Процес виготовлення нових українських монет показали журналісти ВВС Україна, передають Патріоти України.
В Україні тільки один цех карбує монети. Спершу до нього привозять заготовки зі сталі з гальванічним покриттям. Потім їх пускають під прес, який карбує зображення зі швидкістю 550 ударів на секунду. За одну зміну на цьому цеху виготовляють близько мільйона монет. Хороші монети пускають в обіг, а брак - на переробку.
Спершу над монетами працював дизайнер. "На монеті номіналом в 1 гривню використаний древньо-слов'янський орнамент старокиївська в'язь і орнамент, який символізує гривню, пектораль, підкову, пояс. Це робиться для зв'язку того часу з сьогоденням", - говорить головний художник-дизайнер монетного двору Володимир Дем'яненко.
Майже 300 мільйонів монет номіналом 1 і 2 гривні випустять цього року. Наступного карбуватимуть - 5 і 10 гривень. Так НБУ хоче заощадити 1 мільярд гривень. "Банкнота низьких номіналів служить близько півтора року. Монета - 20 років. Таким чином ми економимо видатки.
Паперові ж 1 та 2 гривні залишаться в обігу поки їх не витіснять нові монети.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...