Як виготовляють нові українські монети (відео)

Майже 300 мільйонів монет номіналом 1 і 2 гривні випустять цього року. Наступного карбуватимуть - 5 і 10 гривень. Так НБУ хоче заощадити 1 мільярд гривень.

Процес виготовлення нових українських монет показали журналісти ВВС Україна, передають Патріоти України.

В Україні тільки один цех карбує монети. Спершу до нього привозять заготовки зі сталі з гальванічним покриттям. Потім їх пускають під прес, який карбує зображення зі швидкістю 550 ударів на секунду. За одну зміну на цьому цеху виготовляють близько мільйона монет. Хороші монети пускають в обіг, а брак - на переробку.

Спершу над монетами працював дизайнер. "На монеті номіналом в 1 гривню використаний древньо-слов'янський орнамент старокиївська в'язь і орнамент, який символізує гривню, пектораль, підкову, пояс. Це робиться для зв'язку того часу з сьогоденням", - говорить головний художник-дизайнер монетного двору Володимир Дем'яненко.

Майже 300 мільйонів монет номіналом 1 і 2 гривні випустять цього року. Наступного карбуватимуть - 5 і 10 гривень. Так НБУ хоче заощадити 1 мільярд гривень. "Банкнота низьких номіналів служить близько півтора року. Монета - 20 років. Таким чином ми економимо видатки.

Паперові ж 1 та 2 гривні залишаться в обігу поки їх не витіснять нові монети.


Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...