Якщо вас вкусила оса: Як діяти і що треба знати

Укус комахи - поширена літня проблема. Серед комах зустрічаються і ті, чиї укуси можуть викликати неприємні наслідки: від хворобливої пухлини до алергічної реакції.

Що необхідно робити в першу чергу, якщо вас вжалила оса або бджола, - розповідають Патріоти України.
У ЧОМУ НЕБЕЗПЕКА? Як правило, укус бджоли не представляє для людини серйозної загрози. Наслідки можуть виникнути лише в тому випадку, якщо вас вжалила одночасно кілька десятків комах. Тяжкість реакції буде залежати від кількості потрапишої в організм отрути. Доза отрути, яка потрапила в організм при одночасному укусі 500 і більше комах, вважається для людини смертельною.

Крім того, близько 2% людей у всьому світі мають алергію на отруту жалких комах: оси, бджоли, джмеля. Для таких людей навіть укус однієї комахи може мати серйозні наслідки.

Алергічна реакція виражається у вигляді: кропив'янки, набряків, задишки, болів у животі, нудоти, блювоти, високої температури, судом тіла, короткочасної втрати свідомості. Набряк язика і гортані, якщо укус припав в ці місця, може викликати задуху. У цьому випадку необхідна екстрена допомога медиків.
Алергічна реакція не виникає після першого укусу комахи. Однак після кожного наступного укусу вона буде ставати все більш важкою.
Якщо у потерпілого не спостерігається гостра алергічна реакція, першу допомогу можна надати на місці.

Крок перший: ПОЗБУДЬТЕСЯ ВІД жала. При укусі бджоли або оси необхідно якомога швидше витягнути жало. Продезінфікуйте ранку і інструмент, за допомогою якого ви будете це робити (наприклад, пінцет), щоб не занести в кров інфекцію. Пам'ятайте: якщо бджола завжди залишає жало в тілі людини, то оса - в рідкісних випадках.

Крок другий: видавіть ОТРУТУ. Після того, як жало вилучено, постарайтеся видавити з ранки отруту.

Крок третій: ЗУПИНІТЬ ПОШИРЕННЯ залишившоїся ОТРУТИ. Для цього на місце набряку покладіть грілку з холодною водою або мокрий рушник. Це сповільнить всмоктування отрути. Також можете поставити на місце укусу компрес з розчином харчової соди (1 чайна ложка на 1 склянку води) і залишити його на 15-20 хвилин. Витягнути залишки отрути допоможе прикладений до місця укусу шматочок змочиного цукру.
Крок четвертий: ЗНІМІТЬ БІЛЬ І набряк. В якості знеболюючих аптечних засобів підійдуть «Аспірин», «Ібупрофен», «Парацетамол». Якщо почалася алергічна реакція, то необхідно прийняти антигістамінний препарат. Якщо набряк занадто великий, ситуацію можна виправити, прийнявши «Димедрол».

Якщо Ви виявили, що на місці укусу утворився великий набряк, при цьому його супроводжують інші загострені симптоми: задишка, прискорене серцебиття, судоми, підвищена температура, негайно зверніться до лікаря.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...